Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2778
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Dolnośląskie wsie otrzymają wsparcie

Wtorek, 21 marca 2017, 7:36
Autor: red
REGION: Dolnośląskie wsie otrzymają wsparcie
Fot. red
Ponad 100 wniosków wpłynęło do Urzędu Marszałkowskiego w ramach regionalnego konkursu „Odnowa Dolnośląskiej Wsi”.

Beneficjentami konkursu były gminy wiejskie oraz miejsko-wiejskie z terenu Dolnego Śląska. Dzięki programowi z sukcesami zmieniamy dolnośląskie wsie, a ich mieszkańcy stają się coraz bardziej aktywni na rzecz swoich małych ojczyzn.

Aktualnie trwa weryfikacja wniosków konkursowych. W sumie do urzędu wpłynęło ich 108, na łączną kwotę dofinansowania ok. 3 mln zł. Maksymalna wysokość pomocy na realizację pojedynczego projektu, nie może przekroczyć 30 tys. zł.
– Zainteresowanie ze strony gmin jest bardzo duże, co oznacza, że mieszkańcy chętnie angażują się w pracę na rzecz swoich miejscowości. Przewidujemy, że rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się na przełomie maja i czerwca – mówi Ewa Mańkowska, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, odpowiedzialna za rozwój obszarów wiejskich.

W trwającym konkursie premiowane są projekty dotyczące zagospodarowania miejsc zielonych (np. skwerki, parki, aleje spacerowe) oraz te wpisujące się w sołeckie strategie miejscowości, w których nastąpi ich realizacja.
− Dolny Śląsk realizuje projekt Odnowy Dolnośląskiej Wsi od 2008 roku. Do dziś przeznaczyliśmy na rozwój naszych wsi ponad 22 miliony złotych. To niezwykle silny i skuteczny instrument lokalnego rozwoju. Cieszę się, że lokalni samorządowcy dostrzegają tę szansę i chętnie z niej korzystają - zaznacza Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group