Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3571
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dołożą spółce InVałbrzych

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 9:30
Aktualizacja: 12:38
Autor: PAW
Wałbrzych: Dołożą spółce InVałbrzych
Fot. archiwum
W budżecie Wałbrzycha na rok 2021 znalazł się zapis wspierający finansowo spółkę InVałbrzych.

- Zmiana w budżecie wprowadzona na sesji dotyczy m.in. wsparcia spółki InVałbrzych kwotą 1 milion1 38 tysięcy zł. Już raz zasilaliśmy tę spółkę wsparciem finansowym. Teraz sytuacja się powtarza. Spółka miała przynosić dochody. W jakim celu zakładaliśmy tę spółkę, skoro musimy do niej dokładać? - pyta radny Jerzy Langer. - Sama decyzja o powołaniu tej spółki wzbudzała emocje i teraz mamy tego konsekwencje, bo musimy dopłacać do spółki.

Zdaniem prezydenta Romana Szełemeja, skuteczność spółki jest duża i dzięki jej działalności wielokrotnie wpływy do budżetu przerastają koszty utrzymania spółki. Prezydent podkreśla stanowczo, że powołanie do życia tej właśnie spółki było strzałem w dziesiątkę i bardzo dobrym rozwiązaniem. Podmiot ten bowiem promuje miasto i sprzedaje nieruchomości i grunty z korzyścią finansową dla miasta.
- Radny Langer nie jest specjalnie zainteresowany tym, co robimy w obszarze nowych miejsc inwestycyjnych, bo tym m.in. zajmuje się spółka InVałbrzych. Radny szuka wszędzie nieprawidłowości, których po prostu nie ma - twierdzi prezydent. - Spółka ta zajmuje się tym, by do Wałbrzycha zjeżdżali inwestorzy, by budowali domy i stwarzali miejsca pracy. Pierwszym etapem jest zakup nieruchomości, czym zajmuje się spółka i polega to na tym, by wyodrębnić poszczególne działki i szukać potencjalnych nabywców. Wspólnie z gminami Jedlina-Zdrój i Głuszyca działamy w tym kierunku. Spółka doprowadziła w roku 2020 do zwiększenia wpływów do budżetu miasta o kilka milionów złotych i w tym roku zapewne te środki będą jeszcze większe. Udaje się spółce sprzedawać tereny i nieruchomości, które do tej pory były niesprzedawalne.

- Kwota zaplanowana w projekcie budżetu stanowi kwotę dopłaty dla spółki InVałbrzych. Gmina nie może zajmować się pośrednictwem w obrocie nieruchomościami i ta spółka to skutecznie robi - twierdzi skarbnik Ewa Kłusek. - Ten podmiot został do tego powołany. Przygotowuje tereny pod sprzedaż nieruchomości, zachęca i szuka inwestorów. Ta spółka te zadania wykonuje bardzo dobrze. Ma wiele planów i nieruchomości do zbycia w roku 2021. Naszym obowiązkiem jest pokrywanie kosztów działalności tej spółki.

Twoja reakcja na artykuł?

50
41%
Cieszy
22
18%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
8
7%
Złości
39
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group