Poniedziałek, 24 stycznia
Imieniny: Franciszka, Rafała
Czytających: 3662
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dom Seniora "Rusinowa" działa już od dwóch lat

Niedziela, 21 lutego 2016, 6:50
Aktualizacja: 8:12
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dom Seniora "Rusinowa" działa już od dwóch lat
Fot. Robert Bajek
Dwa lata funkcjonuje Dom Seniora "Rusinowa", mieszczący się w budynku po dawnej Publicznej Szkole Podstawowej nr 31 na Osiedlu Górniczym w Wałbrzychu. Z tej okazji wczoraj w placówce odbyło się uroczyste spotkanie z seniorami, zaproszonymi gośćmi i podopiecznymi podobnych placówek z naszego regionu.

Oficjalne otwarcie Domu Seniora "Rusinowa" odbyło się 28 kwietnia 2014 roku. Podczas wczorajszej uroczystości przedstawiciele różnego rodzaju instytucji i osoby indywidualne, które były zaangażowane w powstanie i uruchomienie tej placówki otrzymały z rąk Doroty Zarzyckiej - Dyrektora Domu Seniora i Zygmunta Nowaczyka - Wiceprezydenta Wałbrzycha podziękowania i gratulacje. Część artystyczną imprezy wypełniły występy Zespołu Muzycznego "Tango", przedstawienie kabaretowe w wykonaniu członków D.D.P., oraz występy członków Stowarzyszenia "Radość Życia".

- Dwa lata funkcjonowania tego Domu Seniora to jest już jakiś dorobek, który warto podkreślić. Dom to budynek i zamieszkujący w nim ludzie. Kiedy otwieraliśmy ten Dom, to był budynek. Jaki ten Dom jest, to zależy wyłącznie od ludzi, którzy tworzą tu atmosferę, którzy tu mieszkają, którzy swoje emocje osobiste i życiowe w tym budynku realizują - powiedział Zygmunt Nowaczyk.

Nowoczesny obiekt, którego koszt powstania wyniósł około 3 600 000 złotych oferuje 49 miejsc w pokojach 4, 3 i 2-osobowych. W budynku znajduje się również jadalnia, gabinet doraźnej pomocy medycznej, pomieszczenia do rehabilitacji i terapii i pokój gościnny. Podczas realizacji projektu zadbano również o jego otoczenie, przygotowując parkingi i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. W obiekcie nie ma kuchni a posiłki dostarczane są podopiecznym w formie cateringu.

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group