Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4383
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Domy Dziecka powstaną w budynkach po dwóch byłych komisariatach policji

Środa, 4 stycznia 2017, 10:41
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Domy Dziecka powstaną w budynkach po dwóch byłych komisariatach policji
Fot. Robert Bajek
Od dłuższego czasu budynki po dwóch komisariatach policji przy ul. Niepodległości w dzielnicy Podgórze i przy ul. Moniuszki w centrum miasta, stoją puste. Teraz zostaną zaadaptowane na domy dziecka.

O tym projekcie i pomyśle wiele razy wspominał prezydent Roman Szełemej. Agencja Mienia Wojskowego przekazała obiekty gminie Wałbrzych. Należy pamiętać, że nowa ustawa nakłada na samorządy obowiązek likwidowania dużych, kilkudziesięcioosobowych domów dziecka i tworzenie w ich miejsce mniejszych składających się z kilkunastu,, maksymalnie 14 wychowanków. Takie zmiany w poszczególnych gminach mają zostać wprowadzone najpóźniej do 2020 roku. I takie właśnie domy dziecka powstaną w dwóch obiektach po policji. Oprócz tego na parterze w tych obiektach mają znajdować się placówki wsparcia dziennego, gdzie dzieci i młodzież znajdą opiekę i wsparcie pedagoga i psychologa.

Przy ul. Niepodległości prace zmierzają ku końcowi. Budynek zyskał zupełnie nowy wygląd, a na Moniuszki roboty potrwają jeszcze kilka miesięcy. Wcześniej dwa takie domy dziecka powstały w Wałbrzychu przy ulicach Witosa i Bema.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group