Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 4989
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Sokołowsko: Doposażyli jednostkę

Czwartek, 26 września 2019, 10:40
Aktualizacja: Sobota, 28 września 2019, 9:15
Autor: red
REGION, Sokołowsko: Doposażyli jednostkę
Fot. użyczone
Ochotnicza Straż Pożarna z Sokołowska jest teraz lepiej wyposażona

Dzięki Fundacji KGHM i staraniem Sanatoriów Dolnośląskich, OSP w Sokołowsku otrzymała dotację na zakup nowoczesnego sprzętu niezbędnego podczas akcji ratunkowych. Dzięki temu zarówno pensjonariusze Sanatoriów Dolnośląskich jak i wszyscy mieszkańcy Sokołowska mogą czuć się bezpieczniej.
- Strażacy z Wałbrzycha mogą pojawić się w Sokołowsku w około 15 minut od zgłoszenia, jednostka z Mieroszowa w około 10 minut. My jesteśmy w stanie zareagować w czasie do 5 minut. Te różnice może wydają się niewielkie, ale w sytuacji zagrożenia, nie tylko każda minuta, ale nawet sekundy, mogą zadecydować o ludzkim życiu - wyjaśnia Łukasz Marchewa z OSP w Sokołowsku.

- Bardzo nam zależało, by miejscowi strażacy mogli szybko i skutecznie podejmować działania na terenie Sokołowska, dlatego zabiegaliśmy o wsparcie finansowe dla nich - dodaje Tomasz Maciejowski, prezes Sanatoriów Dolnośląskich Sp. z o.o. - Mamy w Sokołowsku kilka obiektów m.in. Dom Wczasów Dziecięcych "Odrodzenie" oraz ośrodki "Biały Orzeł" i "Waligóra" przeznaczone na pobyty długoterminowe dla osób starszych i niepełnosprawnych. Teraz nasi podopieczni mogą czuć się bezpieczniej, ale cieszę się tym bardziej, że tę poprawę bezpieczeństwa odczują wszyscy mieszkańcy Sokołowska.

Strażacy z miejscowej jednostki OSP już zapowiadają, że zamierzają dalej dynamicznie się rozwijać. Tymczasem w jedną z wrześniowych sobót, przy współudziale Sanatoriów Dolnośląskich, zorganizowali piknik rodzinny podczas którego pochwalili się nowym sprzętem. Było to swoiste podziękowanie strażaków dla mieszkańców i wszystkich darczyńców za okazane wsparcie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group