Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3727
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: "Doświadczeni" włamywacze

Piątek, 11 grudnia 2020, 6:33
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: "Doświadczeni" włamywacze
Fot. KMP Wałbrzych
Dwóch mieszkańców Jedliny–Zdroju odpowie za włamania do pomieszczeń gospodarczych.

8 grudnia nad ranem policjanci z Głuszycy otrzymali zgłoszenie od pokrzywdzonej kobiety mieszkającej w jednym z budynków mieszczących się w Jedlinie-Zdroju o popełnieniu przestępstwa na jej szkodę. Mieszkanka powiatu wałbrzyskiego oświadczyła funkcjonariuszom, że nieznani sprawcy dokonując włamania, dostali się do środka pomieszczenia gospodarczego i ukradli sprzęt ogrodniczy o łącznej wartości 900 złotych.

Głuszyccy funkcjonariusze już po kilku godzinach ustalili, kto stoi za sprawą przestępstwa i tego samego dnia wieczorem zatrzymali przy ul. Chrobrego w Jedlinie-Zdroju 65-letniego mężczyznę. Na tym czynności się nie zakończyły. W ręce mundurowych w środę o poranku przy ul. Kamiennej w tej samej miejscowości wpadł 53-latek, który brał współudział w kradzieży z włamaniem.

Ponadto policjanci udowodnili obu mężczyznom, że w ostatnich dniach popełnili takie samo przestępstwo włamując się do piwnicy w jednym z budynków przy ul. Piastowskiej w Jedlinie-Zdroju, skąd zniknęły kable rozruchowe, nawigacja samochodowa, przetwornica prądu oraz kuchenka turystyczna o łącznej wartości blisko 500 złotych.

Podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do popełnienia obu czynów i staną teraz przed sądem. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10. Miejscowi policjanci w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych sprawców odzyskali dużą część skradzionego w wyniku procederu przestępczego mienia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
2
33%
Złości
1
17%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group