Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2859
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dotarły pieniądze z ministerstwa dla Aqua–Zdroju

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 20 grudnia 2012, 6:15
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Na konta bankowe Aqua–Zdrój wpłynęło już sześć milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki. W przyszłym roku Aqua–Zdrój otrzyma jeszcze 500 tysięcy złotych.

Środki z MSiT są refundacją poniesionych już kosztów budowy hali sportowo - widowiskowej. Aby otrzymać dofinansowanie spółka musiała przedstawić w Ministerstwie faktury za wykonane już prace. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały przesłane do MSiT już dziesięć dni temu, a pieniądze wpłynęły na konto spółki we wtorek.

- To bardzo dobra wiadomość dla miasta i spółki. Dzięki tej kwocie spółka uwolni własne środki przeznaczone na spłatę kredytu – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Umowę, dzięki której największa w Wałbrzychu inwestycja otrzymała 6,5 miliona złotych, podpisano na początku grudnia w Warszawie. W pozyskanie funduszy angażowali się osobiście prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to już kolejne środki zewnętrzne pozyskane na dofinansowanie budowy. Razem ze środkami z RPO Aqua-Zdrój pozyskał już blisko 15 milionów złotych dofinansowań.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group