Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3400
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dożynkowe ściganie

Wtorek, 9 września 2014, 9:53
Aktualizacja: 9:54
Autor: PAW
Tym razem kolarze wałbrzyskiego Górnika wzięli udział w XVI Dożynkowym Wyścigu Kolarskim w jeździe parami na czas w Zawoni.

Co prawda wyścig nie był umieszczony w żadnym z kalendarzy startowych i prawo startu miały osoby niezrzeszone, jednak dzięki uprzejmości głównego organizatora - Stanisława Migawy – wałbrzyscy kolarze mieli okazję sprawdzić swoją formę na 28 kilometrowej trasie.

Do wyścigu przystąpiły pary w składzie: Paweł Przewięda i Krzysztof Skibiński; Kamil Gorzawski i Bartłomiej Polkowski; Wiktoria Węgrzynowska i Nikola Bartków. Start ten był znakomitą okazją do sprawdzenia swoich sił przed Mistrzostwami Polski Juniorów w jeździe parami na czas, które to zawody na początku października zostaną rozegrane w okolicach Kalisza.

Para Skibiński i Przewięda uzyskała najlepszy czas ze wszystkich startujących par wykręcając najlepszą średnią wyścigu, która wyniosła około 48 km/h. Oczywiście tym czasem wygrali swoją kategorię wiekową. Zwycięstwo w starszej kategorii wiekowej M2 odniosła również para Polkowski i Gorzawski, natomiast w wyścigu kobiety open, 2. miejsce zajęła para Bartków i Węgrzynowska, która rywalizowała z o wiele starszymi zawodniczkami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group