Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 4071
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Droga wojewódzka w Głuszycy doczeka się remontu

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 20 stycznia 2012, 16:03
Aktualizacja: 16:04
Autor: opr. PAW
Fot. red
Wykonanie w roku 2012 kapitalnego remontu drogi wojewódzkiej nr 381 na długości 1,5 km w ciągu ul. Grunwaldzkiej w Głuszycy zapowiedział Jacek Baszczyk – zastępca dyrektora Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu – odpowiedzialny za pion utrzymania infrastruktury.

Deklaracja ta została wypowiedziana w trakcie obrad Sudeckiego Konwentu Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów.

Gminę Głuszyca reprezentowała burmistrz Alicja Ogorzelec. Informacja o podjętej już decyzji w sprawie przebudowy ul. Grunwaldzkiej została podana w trakcie prezentacji realizowanych i planowanych inwestycji drogowych na terenie Województwa Dolnośląskiego. Jest to potwierdzenie uzyskanych już w ubiegłym roku zapewnień DSDiK w sprawie remontu jednej z najważniejszych arterii Głuszycy. Rozmowy w tej sprawie burmistrz Alicja Ogorzelec prowadziła od połowy ubiegłego roku. W tym celu również gmina, latem 2011 roku, na własny koszt wykonała wymianę przyłączy wodociągowych pod nawierzchnią ul. Grunwaldzkiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kolejową do skrzyżowania z ul. Kościuszki.

Obrady Sudeckiego Konwentu odbyły się w Lasocinie koło Pieszyc. Głównym gościem spotkania samorządowców był wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który omówił m.in. zamierzenia inwestycyjne realizowane w naszym regionie ze środków rządowych oraz problematykę nadzoru prawnego wykonywanego przez podległe mu służby w odniesieniu do samorządów. W tej kwestii nie zabrakło wielu pytań od szefów gmin. Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego poinformowali też o zaplanowanych na rok 2012 naborach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego oraz o przygotowaniach do nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej na lata 2014 – 2020.

Źródło: www.gluszyca.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group