Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3316
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Drogi to priorytet

Poniedziałek, 20 listopada 2023, 11:33
Aktualizacja: 12:36
Autor: red
powiat wałbrzyski: Drogi to priorytet
Fot. Ziemia Wałbrzyska
– Od początku zarządzania Powiatem moim priorytetem była i dalej będzie poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatowych.
Dlatego sukcesywnie, od blisko 9 lat, remontujemy, uzupełniamy i utwardzamy pobocza na drogach, którymi zarządzamy – mówi starosta Krzysztof Kwiatkowski.

Teraz prace wykonuje już doświadczona ekipa, co pozwala przyspieszyć tempo realizowanych zadań.

- Gdy przejmowaliśmy Powiat, dysponowali przysłowiową taczką i łopatą. Teraz korzystają ze specjalistycznego sprzętu i niezbędnych narzędzi. Tylko w ostatnich dniach można było ich spotkać na drodze 3397D z Boguszowa do Gorc czy na odcinku drogi 3358D Podlesie - Zagórze Śląskie. A już niebawem efekty będą widoczne w kolejnych kilkunastu miejscach - tłumaczy starosta.

Tymczasem około 1000 ton soli, która zostanie wykorzystana podczas zimowej akcji utrzymania dróg, znajduje się już na terenie bazy materiałowo-sprzętowej w Walimiu.

Przypomnijmy: powstanie bazy na wydzielonej części byłego Zakładu Lniarskiego było inicjatywą Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. W szybkim tempie pojawiał się na placu kolejny i niezbędny do pracy sprzęt. Dzisiaj do dyspozycji pracowników są już 2 samochody marki Man oraz 4 ciągniki. W ostatnim czasie przeprowadzono kolejną inwestycję - doprowadzone zostało przyłącze kanalizacyjne oraz energetyczne z monitoringiem. Powstał również kontener socjalny. Zadanie kosztowało ponad 368 tysięcy złotych. Cała baza i sprzęt są w 100% własnością powiatu i nic nie jest na kredyt.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group