Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 3001
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Drogowe inwestycje

Wtorek, 25 czerwca 2019, 13:39
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Drogowe inwestycje
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Ulica Sienkiewicza i Chopina, Ułanów Nadwiślańskich, a obecnie jeszcze Jesionowa – tutaj toczą się zaawansowane prace związane z modernizacją nawierzchni dróg i chodników w Szczawnie–Zdroju.

Największa inwestycja to oczywiście kompleksowa modernizacja ul. Sienkiewicza Chopina. Zadanie obejmuje całkowitą wymianę nawierzchni drogi i chodnika na odcinku ponad pół kilometra, a także remont kanalizacji sanitarnej. Koszt zadania to ponad 2,3 mln zł, gmina uzyskała połowę dofinansowania z rządowego programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Termin zakończenia prac to listopad. Obecnie ulice są wyłączone z ruchu, przejazd możliwy jest wyłącznie dla komunikacji miejskiej oraz mieszkańców ulic.

Trwa remont ulicy Ułanów Nadwiślańskich, powstaje tu ponad 300 metrów ciągu rowerowo-pieszego (nie było w ogóle), co zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych. Koszt tego zadania to blisko 500 tys. zł. Ekipy remontowe właśnie pojawiły się na kolejnej ulicy – Jesionowej. Wymieniana jest nawierzchnia chodnika na całej długości ulicy, po stronie nieparzystej oraz przejścia przez skwer pomiędzy ulicą Jesionową a Lipową. Obecnie auta nie mogą parkować po stronie nieparzystej. Remont potrwa do k. sierpnia.

Twoja reakcja na artykuł?

12
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
3
19%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group