Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 4134
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dron rejestruje wszystko

Czwartek, 9 czerwca 2022, 10:26
Aktualizacja: 12:26
Autor: red
Wałbrzych: Dron rejestruje wszystko
Fot. KMP Wałbrzych
Wczoraj nad ulicami naszego miasta zobaczyć można było bezzałogowy statek powietrzny. Policyjny dron obsługiwany przez wrocławskich funkcjonariuszy przez kilka godzin wspierał działania wałbrzyskich policjantów ruchu drogowego w walce z piratami drogowymi w rejonie przejść dla pieszych na Podzamczu.

Wałbrzyscy policjanci niemal każdego dnia przyglądają się tematowi bezpieczeństwu wszystkich uczestników ruchu drogowego. Największe jednak problemy, jakie można zaobserwować na głównych dwupasmowych drogach Podzamcza, to wyprzedzanie przed i na przejściach dla pieszych przez kierujących, a także nieudzielanie pierwszeństwa pieszym znajdującym się na tych przejściach.

Tym razem w godzinach porannych, pomimo dużego ruchu pojazdów, kierujący jak i piesi poruszali się pod drogach Podzamcza bezpiecznie. Tylko jedna osoba została ukarana mandatem karnym za wyprzedzanie innego pojazdu przed przejściem dla pieszych.

A bezzałogowy statek powietrzny obsługiwało dwóch wrocławskich funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiadał za sterowanie dronem, a drugi kamerą. Urządzenie wyposażone jest w 30-krotny zoom optyczny i 180-krotny zoom cyfrowy, co pozwoliło na rejestrowanie zachowań uczestników ruchu drogowego z dużej odległości.

Twoja reakcja na artykuł?

55
55%
Cieszy
11
11%
Hahaha
1
1%
Nudzi
4
4%
Smuci
9
9%
Złości
20
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group