Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4613
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Drzewko Wolności w Wałbrzychu

Poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 8:04
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Drzewko Wolności w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Z okazji 20–lecia uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej wczoraj na placu w trójkącie ulic Słowackiego, Limanowskiego i Zajączka w Wałbrzychu posadzono Drzewko Wolności.

Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, potocznie nazywana ustawą zasadniczą to najważniejszy akt prawny. Obecnie obowiązująca Konstytucja została uchwalona 2 kwietnia 1997 roku przez Zgromadzenie Narodowe, zatwierdzona 25 maja 1997 roku w ogólnonarodowym referendum i ogłoszona w Dzienniku Ustaw, po czym 17 października 1997 roku weszła w życie. Konstytucja RP zawiera preambułę i 13 rozdziałów w skład których wchodzą 243 artykuły.

- Dzisiaj jest bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków - dwudziesta rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Jest to dla nas bardzo radosne święto. Chcemy z tej okazji zrobić coś pozytywnego. Będzie to posadzenie drzewka dla Konstytucji, ponieważ uważamy, że drzewo jest pięknym symbolem odradzania się, przetrwania, stabilności. Dlatego w urodziny Konstytucji posadzimy drzewko - powiedziała Marta Wosak - koordynator KOD w Wałbrzychu.

W ramach wczorajszej akcji nie tylko posadzono Drzewko Wolności, ale również przypomniano historię powstania Konstytucji RP i wspólnie czytano jej fragmenty i najważniejsze zapisy, zaznaczając jakie mają znaczenie dla każdego Polaka. Organizatorem wałbrzyskich obchodów 20-lecia uchwalenia Konstytucji RP był Komitet Obrony Demokracji - Grupa Wałbrzych. Warto zaznaczyć, że w dniu wczorajszym w ramach inicjatywy KOD wspólnie czytano Konstytucję RP również w wielu innych miastach w całej Polsce.

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group