Szprotawa: Durajczyk najlepszym samorządowcem

Środa, 30 czerwca 2010, 8:05
Aktualizacja: 8:06
Tomasz Durajczyk nie miał sobie równych podczas mistrzostw samorządowych
Tomasz Durajczyk, tenisista stołowy z Wałbrzycha, został Mistrzem Polski podczas XI Mistrzostw Polski Radnych i Pracowników Samorządowych.

Mistrzostwa zostały rozegrane w Szprotawie.

Tomasz Durajczyk, na co dzień grający w I-ligowym Krotoszu Krotoszyn, to postać dobrze znana w świecie tenisa stołowego. Durajczyk to przecież Akademicki Mistrz Polski, uczestnik Akademickich Mistrzostw Europy.

Na turnieju w Szprotawie walczyło ponad 160 zawodników. Rywalizacja miała bardzo zacięty przebieg. By dojść do finału Durajczyk musiał stoczyć 9 pojedynków. Wygrał wszystkie. W finale rywalem Tomasza Durajczyka był Szymon Kulczycki z Gorzowa, zawodnik na co dzień występujący w II lidze niemieckiej. Nasz zawodnik wykazał się olbrzymim hartem ducha i wolą walki i wygrał zasłużenie 3-2 zdobywając złoty medal.