Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2462
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dwie nowe wystawy w Bibliotece pod Atlantami

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 16:27
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2013, 15:47
Autor: PAW
Fot. PAW
Wałbrzyska Biblioteka pod Atlantami zaprasza na dwie wystawy, których wernisaż miał miejsce w piątek 23 sierpnia.

W Galerii pod Atlantami można obejrzeć dwie nowe wystawy. Organizatorem wystawy zatytułowanej „50 lat Traktatu Elizejskiego” jest Stowarzyszenie Dom Bretanii w Wałbrzychu. Wystawa „Współpraca Niemców i Polaków na Ziemi Wałbrzyskiej" to inicjatywa Manfreda Richtera. Wystawy można oglądać do 10 września.

„50 lat Traktatu Elizejskiego" to 26 plansz, na których znajdziemy informacje, sylwetki osób (zwłaszcza generała Charlesa de Gaulle oraz kanclerza Konrada Adenauera), które miały największy wkład w podpisanie Traktatu Elizejskiego. Traktat został podpisany 22 stycznia 1963 roku i miał olbrzymi wpływ na dalsze losy Europy i stosunki francusko-niemieckie, które współcześnie są uważane za modelowe.

Wystawa „Współpraca Niemców i Polaków na Ziemi Wałbrzyskiej" to projekt zrealizowany przez Manfreda Richtera, który jest członkiem Towarzystwa Śląskich Powiatów z Niemiec, a urodził się i mieszkał w Boguszowie-Gorcach Jak mówił podczas wernisażu autor wystawy, chodziło mu o przybliżenie relacji panujących między Polakami a Niemcami na terenie Wałbrzycha i okolic.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group