Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5934
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dwulatek przetransportowany do szpitala

Piątek, 24 listopada 2023, 12:37
Aktualizacja: 12:59
Autor: red
Wałbrzych: Dwulatek przetransportowany do szpitala
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu udzielili niezwłocznej pomocy mężczyźnie, który wczoraj po południu potrzebował jak najszybciej dostać się do szpitala z dzieckiem, którego wymagało niezwłocznej pomocy medycznej.

Było czwartkowe popołudnie, kiedy policjanci ruchu drogowego – st. asp. Łukasz Kawczak oraz st. post. Łukasz Konopko – patrolowali rejon Szczawienka. Chwilę po godzinie 16:00 zauważyli jadący z dużą prędkością ul. Wrocławską samochód osobowy i postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej.

Wałbrzyscy mundurowi szybko ustalili czym spowodowany był pośpiech kierowcy. Mężczyzna od razu poprosił funkcjonariuszy o pomoc w szybkim dotarciu z dzieckiem do szpitala. Oświadczył, że jego dwuletni syn wymiotował, ma silną gorączkę, jest blady na twarzy i wcześniej zaczął słabnąć mu na rękach.

Policjanci potwierdzili, że taka sytuacja faktycznie ma miejsce. Na pierwszy rzut oka widać było, że dziecku potrzebna jest natychmiastowa pomoc medyczna. Policjanci w porozumieniu z dyżurnym przeprowadzili więc natychmiastowy pilotaż, przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego eskortując samochód z dzieckiem do szpitala przy ul. Batorego w Wałbrzychu.

Chłopiec ostatecznie już po kilku minutach trafił do placówki medycznej, a tam zajęli się nim specjaliści. W zaistniałej sytuacji każda sekund była cenna. Wszystko w ramach idei „Pomagamy i chronimy”, bo przecież życie i zdrowie ludzkie jest najważniejsze.

Twoja reakcja na artykuł?

29
88%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
2
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group