Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3540
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Dyrektor ma pomysł

Sobota, 5 października 2019, 11:12
Aktualizacja: Niedziela, 6 października 2019, 7:46
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Dyrektor ma pomysł
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Mirosław Kowalik, muzyk (od wielu lat członek zespołu Raz Dwa Trzy), producent muzyczny, został oficjalnie zaprezentowany dziennikarzom w roli dyrektora Teatru Zdrojowego im. H. Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju.

Kieruje szczawieńską instytucją od 1 października. Został powołany na to stanowisko w wyniku wygranego konkursu.
- Mamy artystę w teatrze, bardzo się cieszę i liczę, że i samego dyrektora zobaczymy niebawem na scenie - żartował burmistrz Marek Fedoruk podkreślając jednocześnie, że komisja konkursowa jednogłośnie wskazała kandydaturę Mirosława Kowalika jako najlepszą na to stanowisko.
Do konkursu stanęło 6 kandydatów.

- To dla mnie nowe wyzwanie, ale wiem, że sobie poradzę, bo lubię pracować i mam konkretny cel: aby ten teatr żył, angażował i integrował ludzi - podkreśla nowy dyrektor, przy okazji zdradzając pierwszy projekt. Będzie to konkurs na piosenkę dziecięcą, który będzie miał swój finał w postaci koncertu i płyty - nagranej przez szczawieńskie dzieci z udziałem znanych, polskich artystów - może np. Majki Jeżowskiej?

Nowy dyrektor nie ukrywa, że będzie chciał w swojej nowej pracy wykorzystać znakomite i wieloletnie kontakty artystyczne, które zaowocowały wieloma ciekawymi projektami, realizowanymi z udziałem lokalnej społeczności – jak miało to miejsce w gminie Stare Bogaczowice, w której mieszka Mirosław Kowalik, a chodzi o koncert i płytę „Kolędałka”.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group