Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2711
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dyrektorzy i pracownicy Galerii Sztuki spotkali się w Wałbrzychu

Środa, 11 października 2017, 6:42
Aktualizacja: 9:18
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dyrektorzy i pracownicy Galerii Sztuki spotkali się w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Do 13 października trwać będzie rozpoczęty wczoraj w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia Wałbrzychu IV Ogólnopolski Zjazd Dyrektorów i Pracowników Galerii Sztuki Współczesnej.

Warto przypomnieć, że cykliczne zjazdy przedstawicieli Galerii Sztuki Współczesnej, których celem jest wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów, dyskusje o możliwościach współpracy i prezentacja dokonań, zostały zainicjowane przez BWA w Tarnowie, gdzie odbył się I Zjazd. Kolejne dwa zjazdy odbyły się w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Ustce i w BWA w Kielcach. Zjazd w Wałbrzychu to okazja nie tylko do rozmów i dyskusji, ale również do zaprezentowania na forum ogólnopolskim wałbrzyskich przestrzeni wystawienniczych i osiągnięć miejskich instytucji kulturalno-artystycznych.

Wczoraj przedstawiciele Galerii z całej Polski zwiedzali Starą Kopalnię a podczas zorganizowanej tam konferencji poznawali założenia ogólnopolskiej wystawy rzeźby „ZRĄB”, którą organizuje Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA przy współpracy z Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Dzisiaj planowana jest wizyta studyjna w Fundacji In Situ w Sokołowsku oraz zwiedzanie Bazyliki Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Krzeszowie. W programie Zjazdu znalazły się również prezentacje - między innymi w Centrum Ceramiki Unikatowej Michał Puszczyński przedstawi proces tworzenia rzeźb ceramicznych, których wystawę rozpocznie wernisaż zaplanowany na jutro na godzinę 17.00. Wystawę będzie można oglądać do stycznia 2018 w Centrum Ceramiki Unikatowej na terenie Starej Kopalni.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group