Region: Dziadek wciąż w formie

Środa, 14 lipca 2010, 14:12
Aktualizacja: 14:13
Radek Romanik imponuje formą
Radosław Romanik, były kolarz wałbrzyskiego Górnika, a obecnie zawodnik DHL Author wciąż utrzymuje się w znakomitej sportowej formie.

Romanik, mimo 43 lat na karku, wciąż ściga się w zawodowym peletonie i robi to z sukcesami.

Najpierw popularny Dziadek podczas 48. Małopolskiego Wyścigu Górskiego został sklasyfikowany na 9. miejscu. Romanik jeszcze lepiej zaprezentował się podczas Górskich Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym, które rozegrano w Borowicach. Radek przyjechał do mety na 3. miejscu i wywalczył kolejny medal. Zwyciężył Marek Rutkiewicz z grupy Mróz Active Jet przed kolegą z tej samej grupy Pawłem Cieślikiem. Romanik stanął na najniższym stopniu podium, ale w pobitym polu pozostawił wielu znacznie młodszych kolarzy.