Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 4005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Działa Rada Kobiet

Czwartek, 10 lutego 2022, 10:35
Aktualizacja: 13:07
Autor: red
Wałbrzych: Działa Rada Kobiet
Fot. organizatorzy
Rusza nabór do drugiej kadencji Wałbrzyskiej Rady Kobiet. Tym razem zmieniają się zasady naboru, który jest otwarty: zgłosić mogą się zarówno same kandydatki, jak również mogą zgłosić je organizacje, instytucje, przedsiębiorcy lub osoby fizyczne, poświadczając zaangażowanie kandydatki w działalność na rzecz miasta Wałbrzycha. Nabór trwa do 24 lutego 2022 r..

Zapraszamy wszystkie mieszkanki Wałbrzycha, które są związane z naszym miastem pracą zawodową lub też działają na rzecz miasta społecznie. Tym razem nabór jest otwarty i jest to okazja do zaangażowania się wszystkich wałbrzyszanek, którym sprawy kobiet w naszym mieście nie są obce. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną zapraszamy do zgłoszeń drogą elektroniczną.

Wałbrzyska Rada Kobiet będzie pełnić wobec władz miasta funkcję doradczo-opiniującą w sprawach dotyczących życia społeczno-gospodarczego ukierunkowanego na rzecz kobiet. Jednym z kierunków jej działania będzie podejmowanie działań wspierających udział kobiet w życiu zawodowym, społecznym i innych działalnościach, a także wspieranie wszelkich inicjatyw i akcji społecznych oraz imprez podejmujących tematykę kobiecą czy równouprawnienia płci.

W skład Wałbrzyskiej Rady Kobiet wejdzie 15 kobiet, które w dniu zgłoszenia do Rady będą mieć ukończone 18 lat, korzystają z pełni praw publicznych oraz posiadają pełną zdolność do czynności prawnych. W radzie znajdzie się 5 przedstawicielek wskazanych przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha oraz 10 przedstawicielek wybranych spośród zgłoszonych kandydatek, mieszkanek Wałbrzycha. Spośród tych osób komisyjnie zostaną wybrane członkinie Rady Kobiet, które będą pełnić swoje funkcje społecznie. Kadencja Rady trwa 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

1
5%
Cieszy
6
30%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
15%
Złości
8
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group