Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1912
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Działacz wałbrzyskiego PSL–u może ponieść karę

Sobota, 6 grudnia 2014, 16:39
Aktualizacja: Niedziela, 7 grudnia 2014, 7:40
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Działacz wałbrzyskiego PSL–u może ponieść karę
Fot. archiwum
Trzy psy znajdujące się na jednej z posesji w dzielnicy Podgórze zostały zabrane przez Straż dla Zwierząt. Okazuje się, że właścicielem posesji jest szef wałbrzyskiego PSL–u Piotr Zimnicki.

Straż dla Zwierząt otrzymała informacje od mieszkańców Podgórza o psach, które są trzymane w bardzo złych warunkach. Te informacje się niestety potwierdziły. Psy były zaniedbane, głodne, przywiązane do swoich bud na bardzo krótkich łańcuchach. Na działce był też koń i koza.

- Psy były głodne i znajdowały się w bardzo złych warunkach – mówi dla TVN 24 Wrocław Iwona Frankowska ze Straży dla Zwierząt. – W miskach nie było wody i jedzenia. Byliśmy na posesji kilka razy. Zabieramy te pieski, bo lepiej dla tych zwierząt będzie jeśli my się nimi zajmiemy.

Straż dla Zwierząt złoży zawiadomienie do Prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Piotr Zimnicki uważa, że nie popełnił żadnego przestępstwa. Dla TVN 24 Wrocław Zimnicki powiedział:

- Oddałem te psy do adopcji. Ja te psy też znalazłem i trzymałem na posesji i je karmiłem. Może to jest prowokacja polityczna. Żadnemu zwierzęciu nie zrobiłem w życiu krzywdy – mówi Zimnicki. - Lekarz weterynarii stwierdził, że koń, koza są w dobrym stanie.

Co ciekawe sprawą ma się zająć sam Janusz Piechociński, a więc szef PSL-u. Ma zapoznać się z sytuacją i jeśli potwierdzą się informacje, które przekazały media, prezes Piechociński chce skierować sprawę do sądu partyjnego i ukarać Zimnickiego.

FOTO: ARCHIWUM

Czytaj również

Komentarze (27) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group