Sobota, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 1828
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Działają na rzecz UNICEF

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 lutego 2012, 19:35
Aktualizacja: 19:42
Autor: RED
Fot. użyczone
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 31 w Rusinowej wzięła udział w listopadzie w akcji UNICEF „Wszystkie kolory świata”. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Celem projektu było kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy otwartości i tolerancji na inne kultury jak i zebranie środków na uratowanie życia w Sierra Leone. Projekt ten pokazuje, że pomoc innym dzieciom jest nie tylko pożyteczna, ale może dać wiele radości i zadowolenia.

- Dzieci wraz z rodzicami, dziadkami, nauczycielami i pracownikami szkoły przygotowywały specjalną laleczkę charytatywną. Lalki były tworzone od podstaw. Najpierw materiały, wypełnienie i stworzenie formy lalki. Udało się uszyć ok. 60 lalek. Następnie liczyła się kreatywność i pomysłowość – lalki były ubierane i malowane. Można było znaleźć Indianki, Murzynki, Eskimosów, Hinduski jak i Japonki. Na aukcji podczas balu karnawałowego 3.02.2012 lalki zostały zlicowane. Kwota jaką udało się zebrać szkole to 1455zł. Pieniądze te zostały przelane na konto UNICEF - Daniela Szymańska, opiekunka świetlicy w PSP-31.

- Jesteśmy bardzo dumni z przeprowadzenia tej akcji. Szkoła Podstawowa nr 31 w Rusinowej w międzyczasie została postawiona w stan likwidacji. Ta wiadomość nie przeszkodziła nam w dalszej pracy. Wszyscy spotykaliśmy się po lekcjach i w ferie zimowe w szkole, gdzie wspólnie pracowaliśmy nad projektem i zacieśnianiem wspólnych więzi – dodaje Agata Szczudlik, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group