Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 2378
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Działania edukacyjno–proekologiczne w gminie Czarny Bór

Piątek, 5 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 7:35
Autor: opr.red.
Region: Działania edukacyjno–proekologiczne w gminie Czarny Bór
Fot. użyczone
Piosenki o tematyce ekologicznej, występy taneczne oraz przedstawienia teatralne przygotowane przez dzieci i młodzież z pięciu gminnych świetlic towarzyszyły zorganizowanemu, w piątkowe przedpołudnie na auli GZSz–P, konkursowi „Na staży ekologii”.

Ekologiczna rywalizacja była jednym z przedsięwzięć w ramach realizowanej od kilku miesięcy w gminie Czarny Bór Akcji Edukacyjnej „Cztery pory roku w ekologicznym oku” dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Ważne jest, aby świadomość ekologiczna była wpajana dzieciom i młodzieży od najmłodszych lat. A realizacja tego typu przedsięwzięć, polegających m.in. na nauce poprzez zabawę, świetnie sprzyja rozwojowi postawy proekologicznej – mówił Adam Górecki, wójt gminy. Do świetlic trafiły nagrody rzeczowe w formie klocków edukacyjnych.

Gmina Czarny Bór w marcu 2014 r. podpisała umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizacje zadania: Akcja Edukacyjna „Cztery pory roku w ekologicznym oku”. Zadanie obejmowało realizację działań proekologicznym w placówkach oświatowych oraz świetlicach wiejskich na terenie gminy Czarny Bór od marca do listopada 2014 r.

Całkowita wartość zadania wyniosła 35.822,50 zł przy dofinansowaniu ze środków WFOŚiGW w kwocie 32.180,00 zł. W ramach projektu dzieci i młodzież brali udział w przedsięwzięciach i konkursach, które miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej dotyczącej ochrony środowiska.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group