Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3492
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzicy lokatorzy

Niedziela, 27 września 2020, 6:42
Aktualizacja: Wtorek, 29 września 2020, 7:54
Autor: PAW
Wałbrzych: Dzicy lokatorzy
Fot. archiwum
Okazuje się, że wyburzanie starych kamienic nie jest wcale taką łatwą sprawą.

W Wałbrzychu co roku wyburzanych jest co najmniej kilkanaście starych kamienic, których stan techniczny jest fatalny i stanowią one zagrożenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. W ostatnich latach takich nieruchomości w Wałbrzychu zniknęło kilkadziesiąt, a w kolejce jest kilkadziesiąt następnych. Okazuje się jednak, że niektórzy wykorzystują fakt, że miasto chce burzyć starą substancję mieszkaniową i w ten sposób nadarza się okazja na otrzymanie nowych mieszkań.
- Jesienią planujemy wyburzanie kolejnych budynków, ale nie chcę konkretnie mówić o adresach i to celowo, bowiem jest taki zwyczaj, że tuż przed rozbiórką wprowadzają się do tych budynków dzicy lokatorzy, a później opróżnienie tych lokali przysparza dodatkowych kosztów i utrudnień, a w czasie pandemii jest to jeszcze bardziej utrudnione, bo eksmisje nie działają tak naprawdę. Na pewno wyburzymy kilka ruder jesienią i osobom tam mieszkającym zapewnimy lokale w lepszym standardzie - mówi prezydent Roman Szełemej.

Przygotowywany jest projekt na budynek przy ulicy Beethovena po dawnej siedzibie MOPS-u. Powstaną tam niewielkie mieszkania, a także noclegownia i ogrzewalnia dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

Twoja reakcja na artykuł?

23
50%
Cieszy
7
15%
Hahaha
3
7%
Nudzi
2
4%
Smuci
1
2%
Złości
10
22%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group