Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2576
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dzieci i młodzież chcą zmienić wizerunek popularnej Palestyny

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 19 lipca 2012, 16:51
Aktualizacja: Sobota, 21 lipca 2012, 14:14
Autor: opr. PAW
Fot. red
Są miejsca w Wałbrzychu, gdzie odnosi się wrażenie, że nikt o nich nie pamięta, nikt tam nie zagląda. Jednym z takich miejsc jest znana wszystkim wałbrzyszanom Palestyna – obszar w dzielnicy Sobięcin.

Pustostany, zniszczone budynki, zaniedbane podwórka, częste interwencje policji to szara rzeczywistość tej dzielnicy. Na szczęście jest tam grupa dzieci i młodzieży, która chce zmienić taki obraz Sobięcina. Pracownik socjalny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu dostrzegł grupę podczas pracy na podwórku znajdującym się przy ul. św. Barbary – dzieci montowały stolik z ławkami, prowizoryczną siatkę do gry, grabiły boisko. W rękach miały łopaty, również dziewczęta nie bały się ciężkiej pracy. Nikt z dorosłych im nie pomagał, to był ich plan, sami go realizowali.

Grupa ta nazwała się „9 Wspaniałymi”, co nie oznacza, że cyfra 9 nie może ulec zmianie. Zapraszają oni również innych chętnych z dzielnicy Sobięcin do współpracy. Mają marzenie, aby niebawem nazywać się np. „50 Wspaniałymi”. Im większa grupa, tym więcej pomysłów, więcej rąk do wspólnej pracy. Dzięki uprzejmości sponsorów, grupa młodzieży otrzymała piłki, siatkę, słupki metalowe, piasek, jak również kiełbasy na grilla i napoje. 18 lipca młodzież zorganizowała wielkie otwarcie, na którym zorganizowano rozgrywki w siatkówkę oraz piekły się pyszne kiełbaski na grillu. Młodzież upiekła sama pyszne ciasto. Na spotkanie przybyły dzieci, pracownicy socjalni, rodzice, sponsorzy oraz radny Marcin Mróz.

Wszystkich chętnych do pomocy „ 9 Wspaniałym” prosimy o kontakt z pracownikami socjalnymi: Alicja Pawluk i Marzena Piątek – telefon kontaktowy 74-664-08-17.

"9 WSPANIAŁYCH" TO: DANIEL MIESZALSKI, MARCIN WASIAK, ALICJA KOLANEK, NIKOLA GRZESIK, WERONIKA CHWALIŃSKA, ABIGEIL GORZĘDOWSKA, WOJCIECH JASKÓLSKI, NIKOLAS LACARAS, DAMIAN PITAK.

SPECJALNE PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORÓW: SKLEP "KOALA" - RENATA BĄCZEK, WIOLETA SZYMBORSKA, MONIKA KARBOWNICZEK, SKLEP "KACPER" - KUSTYNA I JANUSZ PÓŁKOSZEK ORAZ PODZIĘKOWANIA DLA HANNY KARBOWNICZEK, TOMASZA BĄCZEK, ANNY I POTRA MICHALKSICH, EWELINY WYRWAS I MIESZKAŃCÓW UL. ŚW. BARBARY, ALICJI PAWLUK, HONORATY WESOŁOWICZ, MARZENY PIĄTEK.

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group