Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzieci na warsztatach w muzeum

Piątek, 16 grudnia 2011, 13:22
Aktualizacja: 17:52
Autor: Sven
Wałbrzych: Dzieci na warsztatach w muzeum
Fot. Sven
Szum, gwar i atmosfera intensywnej pracy twórczej wypełniła dziś przed południem jedną z sal Muzeum w Wałbrzychu. Efektem – kolorowe bombki i świąteczne stroiki.

Klasa I c z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu zajęła dzisiaj przed południem jedną z sal muzealnych, aby wziąć udział w warsztatach plastycznych. Takie warsztaty Muzeum w Wałbrzychu organizuje w okresie przedświątecznym od wielu lat. Wspólnie z Wiesławą Kamińską z muzealnego działu edukacyjnego dzieci wykonują ozdoby świąteczne, stroiki czy bożonarodzeniowe karty pocztowe. Poznają także dawne świąteczne zwyczaje i wspólnie śpiewają kolędy.

- Część bombek, które w tym roku dzieci wykonały, znajdzie się na choince ustawionej w Rynku. Także część kartek świątecznych zostanie wraz z życzeniami wręczona mieszkańcom Wałbrzycha – mówi Wiesława Kamińska.

Przypomnijmy, że Wiesława Kamińska otrzymała niedawno nagrodę Starosty Wałbrzyskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechnianiu i ochronie kultury w roku 2011.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group