Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3485
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Dzieci z gminy Walim na wyspie Wolin

Środa, 25 lipca 2018, 7:37
Autor: red
REGION, Walim: Dzieci z gminy Walim na wyspie Wolin
Fot. UG Walim
grupa dzieci i młodzieży z gminy Walim miała okazję uczestniczyć w wycieczce integracyjnej z elementami profilaktyki zorganizowanej dzięki współpracy Urzędów Gmin Walim i Wolin. Celem wyprawy było propagowanie wśród młodzieży zdrowego sposobu życia oraz aktywnego wypoczynku. Uczestnicy wyjazdu mieli możliwość zwiedzenia wielu ciekawych miejsc na wyspie Wolin.

Niezwykłą lekcją historii okazała się wyprawa do osady Wikingów oraz zwiedzanie Muzeum Wolina. Zwiedzając zabudowania mieszkalne i rzemieślnicze można było zobaczyć jak wyglądało życie codzienne dawnych ludzi, jak mieszkali i pracowali. We wnętrzu starych chat zobaczyliśmy repliki mebli, narzędzi oraz przedmiotów codziennego użytku sprzed 1000 lat. Miło wspominamy spacer słynną promenadą gwiazd oraz podziwianie widoków pięknego mola w Międzyzdrojach.

Wielu wrażeń dostarczył nam także rejs po morzu statkiem stylizowanym na łódź Wikingów. Bardzo ciekawy był również pobyt w Bałtyckim Parku Dinozaurów, gdzie poznawaliśmy życie tych prehistorycznych gadów oraz aktywnie spędzaliśmy czas wspinając się po ścieżce linowej i torze przeszkód. Byliśmy także w Parku Miniatur i Kolejek w Dziwnowie, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć wszystkie latarnie morskie polskiego wybrzeża w jednym miejscu. Wyjątkową atrakcją były również miniaturowe parowozy i kolejki poruszające się między latarniami. Ciekawym doświadczeniem było podziwianie pięknego zachodu słońca w miejscowości Trzęsacz. Obserwowaliśmy tam przykład wybrzeża klifowego, o jakim uczyliśmy się na lekcjach przyrody.

Oczywiście najważniejsze były nasze wyprawy nad morze i pobyt na plaży – zabawy w piasku, gry i zabawy ruchowe, poszukiwanie muszli i przede wszystkim pływanie. Nad bezpieczeństwem pobytu nad morzem czuwali ratownicy z grupy WOPR.

Wieczory spędzaliśmy na zabawach i grach sportowych oraz spotkaniach koleżeńskich.

Opiekunami wycieczki były panie Izabella Woldan, Aleksandra Wójcik, Katarzyna Młot i Jadwiga Kulaszewicz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group