Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3354
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień bez papierosa

Piątek, 31 maja 2013, 6:25
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień bez papierosa
Fot. red.
„Światowy dzień bez papierosa” został ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1987 roku. Pierwotnie był to 7 kwietnia, ale na konferencji w roku 1988 datę zmieniono na 31 maja. Z tej okazji na całym świecie odbywają się festyny, spotkania, prezentacje i wiece antynikotynowe.

Każdego roku obchody „Światowego dnia bez papierosa” organizowane są pod innym hasłem. Do tej pory były to między innymi: „Młodość bez papierosa”, „Tytoniowe ostrzeżenia zdrowotne”, „Ramowa Konwencja Światowej Organizacji Zdrowia o Ograniczeniu Użycia Tytoniu”, „Działania marketingowe przemysłu tytoniowego”, „Płeć a tytoń” czy „Żyjmy w świecie wolnym od dymu tytoniowego”. Hasłem na rok 2013 jest: "Zakaz reklamy i promocji tytoniu oraz sponsoringu przez firmy tytoniowe”. Głównym celem jest wprowadzenie całkowitego zakazu promowania i reklamowania wyrobów tytoniowych, co według badań może znacząco obniżyć ilość osób palących i zaczynających palić.

W papierosach występuje wiele szkodliwych lub wręcz trujących substancji chemicznych. Najnowsze badania określają palenie papierosów jako śmiertelne zagrożenie dla zdrowia i przyczynę dużej ilości zgonów – około 4 milionów osób rocznie umiera w skutek chorób spowodowanych paleniem tytoniu.

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group