Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 2972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Dziecka w Księgarni POLANGLO

Piątek, 31 maja 2013, 12:01
Aktualizacja: 22:57
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Dziecka w Księgarni POLANGLO
Fot. Robert Bajek
Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka Księgarnia Edukacyjno–Językowa POLANGLO w Wałbrzychu przygotowała dla najmłodszych czytelników wiele atrakcji. Podczas spotkania, które odbyło się dnia 29 maja Seweryn Mrożkiewicz – aktor wałbrzyskiego TLiA czytał dzieciom książki.

Na spotkanie do Księgarni POLANGLO przybyły dwie grupy dzieci z wałbrzyskiego przedszkola „Siódemka”. 45 przedszkolaków słuchało z zainteresowaniem fragmentów książki „Mała Ida też chce psocić” autorstwa Astrid Lindgren a także przysłów z książki Renaty Piątkowskiej „Mądra głowa zna przysłowia”. Spotkanie nie ograniczało się jedynie do biernego słuchania. Po przeczytaniu każdego fragmentu książki następowała dyskusja na ten temat a dzieci mogły się swobodnie wypowiedzieć co sądzą o danym fragmencie, co z niego zapamiętały i jak rozumieją zawarte w nim przesłanie. Tak samo było w przypadku przysłów. Dzieci same wymieniały przysłowia które znają a po wysłuchaniu przysłowia: „Dom bez książek to dom bez okien” każde z nich starało się je zinterpretować i wymienić swoje ulubione książki i bohaterów.

Na dzieci uczestniczące w spotkaniu czekał przygotowany przez Organizatorów słodki poczęstunek, przedszkolaki z młodszej grupy dostały też baloniki. Dodatkowo został ogłoszony konkurs plastyczny: dzieci dostały za zadanie namalować dowolnego bohatera fragmentów książek, które były czytane, lub zobrazować któreś wymienione podczas spotkania przysłowie. Prace dostarczone przez opiekunów do Księgarni zostaną tam ocenione a autorzy 5 najlepszych prac zostaną nagrodzeni – oczywiście książkami.

Organizatorem spotkania i fundatorem nagród w konkursie była Księgarnia Edukacyjno-Językowa POLANGLO w Wałbrzychu. To już kolejna i z pewnością nie ostatnia ciekawa i pouczająca inicjatywa wałbrzyskiej Księgarni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group