• Poniedziałek, 22 lipca 2019
  • Godz. 11:35
  • Imieniny: Bolesławy, Magdaleny, Marii
  • Czytających: 2173
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dzień Otwarty w IV LO

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 7 kwietnia 2019, 11:16
Aktualizacja: 16:26
Autor: red.
Fot. red.
W IV Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi i Sportowymi im. Janusza Kusocińskiego w Wałbrzychu odbył się wczoraj Dzień Otwarty.

Naukę w IV LO można rozpocząć w klasie integracyjnej, klasie pielęgniarskiej, klasie strażackiej, klasie policyjnej, klasie wojskowej lub w jednej z klas sportowych. W klasie integracyjnej wszyscy uczniowie realizują taki sam program jak w klasach, które nie są objęte programem integracji. Te klasy są mniej liczne. Dają możliwość uczenia się na poziomie liceum dla osób z różnymi schorzeniami, przy pełnym dostosowaniu do konkretnej osoby i konkretnego przypadku.

Nauka w klasie pielęgniarskiej stanowi przygotowanie wstępne do zawodu pielęgniarka, opiekun medyczny w ramach przedmiotu elementy opieki medycznej. Ponadto pozwala na zdobywanie podstawowej wiedzy z zakresu anatomii i fizjologii człowieka na zajęciach z biologii w zakresie rozszerzonym. Klasa strażacka to klasa, która merytorycznie i praktycznie przygotowuje do dalszej nauki w służbach mundurowych czy ratownictwie medycznym. Dzięki współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Wałbrzychu odbywają się cyklicznie zajęcia w jednostce Straży Pożarnej, a raz w semestrze organizowane są manewry w PSP w Jeleniej Górze. Podczas manewrów uczniowie pozorują zadania czynnie biorą udział w zajęciach – również nocnych.

Klasa policyjna to między innymi zajęcia z bezpieczeństwa i porządku publicznego z edukacją prawną i elementami kryminalistyki, cykliczne spotkania z przedstawicielami różnych wydziałów i sekcji Policji i Sądu, nauka i doskonalenie umiejętności strzeleckich oraz teorii wiedzy o broni, zajęcia z samoobrony i pierwszej pomocy, zajęcia z psychologiem, zajęcia w systemie klasowo-lekcyjnym oraz poza terenem szkoły, m.in. w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu, udział w rozprawach sadowych w Sądzie Rejonowym w Wałbrzychu i Sądzie Okręgowym w Świdnicy, a także poznanie funkcjonowania Zakładu Karnego we Wrocławiu.

Klasa wojskowa jest nowatorskim rozwiązaniem programowym, organizacyjnym i metodycznym, poszerzającym ofertę edukacyjną uczniów szczególnie zainteresowanych następującymi zagadnieniami i ścieżkami rozwoju zawodowego: zawodowa służba wojskowa, terytorialna służba wojskowa, zasilenie zasobów rezerw osobowych Sił Zbrojnych RP, kontynuacja nauki na wyższych uczelniach wojskowych w Polsce.

Istnieje też możliwość nauki w jednej z dwóch klasach sportowych: klasie sportowej - piłkarskiej i klasie sportowej - trener personalny. W tym przypadku program nauczania jest poszerzony o elementy fizjoterapii, motoryki i dietetyki. Warto również zaznaczyć, że szkoła posiada internat, w którym miejsce mogą znaleźć uczniowie wszystkich wałbrzyskich szkół. Przy szkole znajduje się również nowoczesny basen. Podczas wczorajszego Dnia Otwartego zainteresowani mogli nie tylko poznać szkołę, grono pedagogiczne, zakres poszczególnych kierunków kształcenia, ale mogli również uczestniczyć w pokazach sportowych i ratowniczych. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Otwartego w IV LO.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group