Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 2493
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Otwarty w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu

Poniedziałek, 13 marca 2017, 11:02
Autor: red
Wałbrzych: Dzień Otwarty w Zespole Szkolno–Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu
Fot. użyczone
„Dobra szkoła nie produkuje geniuszy, tylko zdrowe społeczeństwo” – takie motto przyświecało Dniu Otwartemu, który odbył się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu.

Jak co roku na przybyłych gości czekało wiele atrakcji. Imprezę rozpoczęły występy artystyczne uczniów. Jako pierwsze zaprezentowało się Koło Teatralne w przedstawieniu poświęconemu ochronie zdrowia, pt. „O zdrowie dbamy, bo jedno mamy”. Umiejętnościami tanecznymi pochwalili się również uczniowie kl. III a, którzy w pięknych ludowych strojach wykonali „Krakowiaka”. Dyrektor szkoły, Leonard Górski, przedstawił ofertę placówki - szkoły podstawowej i przedszkola - na rok szkolny 2017/2018. Wspomniał o realizacji dwóch projektów unijnych w ramach RPO – ZIT AW polegających na dodatkowych zajęciach IT, przyrodniczo – matematycznych, językowych i artystycznych: „Misja Kosmiczny Ogród – nowa jakość edukacji przedszkolnej w sercu Wałbrzycha” w Przedszkolu oraz „Laboratoria Zrównoważonego Rozwoju Gminy Wałbrzych” w Szkole Podstawowej. Łączna kwota realizacji projektów 481 000 zł.

Następnie dyrektor zaprosił gości do zwiedzenia szkoły, która dzięki wykonanej modernizacji stała się jedną z najnowocześniejszych placówek oświatowych w Wałbrzychu. Zwiedzający byli pod wrażeniem sal lekcyjnych i przedszkolnych, nowoczesnych toalet, kuchni i jadalni, a także wyposażenia gabinetu stomatologicznego. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych gości cieszyła się interaktywna podłoga – „Magiczny dywan”. Zabawa z wykorzystaniem tego urządzenia edukacyjnego wywołała uśmiech na twarzy nie tylko dzieci, ale i dorosłych.

Gospodarze zadbali również o edukacyjną część imprezy. Wszystkie dzieci wzięły udział w zajęciach plastyczno – technicznych, w trakcie których wykonywały wiosenny krajobraz techniką „Origami z kółek”. Wysiłek włożony we wspólne gry i zabawy wynagrodził słodki poczęstunek.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group