Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 4616
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Dzień patrona w Jedlinie

Piątek, 3 czerwca 2022, 10:40
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Dzień patrona w Jedlinie
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Za nami uroczystości związane z obchodami 10–lecia nadania imienia Janusza Korczaka w Zespole Szkolno– Przedszkolnym w Jedlinie–Zdroju. Dzień Patrona rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą.

W budynku przy ul. Słowackiego 5 na sali gimnastycznej o godzinie 10:00 rozpoczęły się dalsze uroczystości. Pani Dyrektor Katarzyna Lepis i Pan Wicedyrektor Robert Hulewicz powitali przybyłych gości- przedstawicieli instytucji, z którymi szkoła współpracuje na co dzień, ponadto w uroczystościach wzięła udział Pani Małgorzata Sandecka- przedstawiciel Kuratorium Oświaty we Wrocławiu, Delegatura w Wałbrzychu.

Wicedyrektor podsumował dekadę funkcjonowania szkoły pod patronatem Janusza Korczaka w oparciu o prezentację multimedialną. Pani Dyrektor przypomniała jak zmieniał się Zespół na przestrzeni lat. Głos zabrali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Pan Leszek Orpel, Ksiądz Prałat Ryszard Uryga, Pani Małgorzata Sandecka- Dyrektor Wałbrzyskiej Delegatury Kuratorium Oświaty, Pani Maja Drapich- przewodnicząca Rady Miasta. Wszyscy prelegenci podkreślali jak ważne w dzisiejszych czasach jest dobro dzieci- uczniów. W ślad za słowami Patrona “Dziecko ma prawo być sobą. Ma prawo do popełniania błędów. Ma prawo do posiadania własnego zdania. Ma prawo do szacunku. Nie ma dzieci – są ludzie.”

Uroczystościom towarzyszyły występy, recytacje, śpiew, bajka o tolerancji przedstawiona przez uczniów klasy 4a . Sporo energii i ożywienia wprowadziły przedszkolaki w swoich występach wokalno - tanecznych. Atrakcją dla najmłodszych był tort z wizerunkiem naszego Patrona ufundowany przez Burmistrza Miasta.

Po uroczystościach oficjalnie otwarto „ Laboratorium Przyszłości” wyposażone w drukarki 3D, które mają służyć uczniom w nabywaniu umiejętności i kompetencji cyfrowych. Dla uczniów i gości dostępna była wystawa „szkoła dawniej i dziś”, kroniki szkolne, prace plastyczne, oraz prace konkursowe: fotografie i wiersze napisane przez dzieci o Patronie ZSP. Sentymentalna podróż wśród kronik i fotografii, wzruszyła emerytowanych nauczycieli- zaproszonych na uroczystości. Był słodki poczęstunek przygotowany przez Radę rodziców, wspólne rozmowy o tym jak zmieniła się szkoła na przestrzeni lat i z jakimi nowymi wyzwaniami wspólnie należy się w najbliższym czasie zmierzyć.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group