Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2845
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Pracownika Socjalnego

Środa, 21 listopada 2018, 15:59
Aktualizacja: Piątek, 23 listopada 2018, 10:58
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Pracownika Socjalnego
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Wałbrzychu, podobnie jak w wielu innych miastach Polski, odbyły się uroczystości z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

Przypadający 21 listopada Dzień Pracownika Socjalnego to święto wszystkich pracowników służb społecznych, a w szczególności pracowników socjalnych. Święto zostało ustanowione na mocy ustawy o pomocy społecznej z 29 listopada 1990 roku i ma upamiętniać spotkanie Jacka Kuronia i Joanny Stręgi-Piasek z pracownikami pomocy społecznej, które odbyło się w 1989 roku w miejscowości Charzykowy.

Tradycyjnie Dzień Pracownika Socjalnego jest okazją do wyróżnienia i nagrodzenia wybitnych pracowników socjalnych za ich działania na gruncie pomocy społecznej. Tak też było dzisiaj w Wałbrzychu. W siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego zebrani dowiedzieli się między innymi na czym polega praca pracowników socjalnych czy asystentów rodzin, osoby zasłużone odebrały wyróżnienia, a oficjalną część uroczystości zakończył program artystyczny.

O tym jak ważna jest praca i misja Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także jak ciężka jest praca pracowników socjalnych mówił Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha. W tym roku nagrody prezydenta otrzymali: Małgorzata Domeracka, Krzysztof Czaja, Łukasz Lipka, Jolanta Garbocz, Ewa Guzik, Monika Wawrzyniak, Ewelina Dziedzic, Anna Cyran, Justyna Góreczna, Tomasz Kubusiewicz, Renata Wdowiak, Maja Marońska, Renata Gołówka, Beata Miłosz-Sowińska, Jolanta Krygier, Dorota Litwińczuk, Piotr Sapalski, Jolanta Gierak, Monika Wójtowicz i Małgorzata Staniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

2
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
17%
Smuci
0
0%
Złości
3
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group