Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 6306
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dzień Wałbrzyskiego Twórcy

Piątek, 9 września 2016, 9:17
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dzień Wałbrzyskiego Twórcy
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Klubie muzycznym "Montownia" na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyły się uroczyste obchody Dnia Wałbrzyskiego Twórcy, połączone z obchodami jubileuszu 20–lecia Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego.

Podczas uroczystości uhonorowani zostali stypendyści i osoby nagrodzone w dziedzinie twórczości artystycznej, oraz w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury. Wśród stypendystów znaleźli się: Takis Makandasis - artysta malarz, twórca i animator wałbrzyskiej kultury, Weronika Janik - aktywnie udzielająca się w projektach muzyki kameralnej studentka klasy skrzypiec Akademii Muzycznej w Poznaniu, Marek Mazur - laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, student klasy fortepianu Akademii Muzycznej w Poznaniu, Aleksandra Zając - doskonaląca swoje umiejętności taneczne w Szkole Tańca CORDEX uczennica PSP nr 15, Bartosz Rudyj - uczeń PSP nr 6, młody tancerz, doskonalący swoje umiejętności w Szkole Tańca CORDEX i Denis Owsianny, prowadzący od 5 lat Młodzieżowy Teatr "Żarówka".

Z okazji Dnia Wałbrzyskiego Twórcy nagrody otrzymali: Barbara Mucha-Brodzińska - artystka zajmująca się grafiką użytkową, projektowaniem przemysłowym, architekturą wnętrz, ceramiką i tkaniną artystyczną, Kazimierz Masiuk, od wielu lat dokumentujący za pomocą niezwykłych filmów i zdjęć ważne wydarzenia z życia naszego miasta, a także Elżbieta Kokowska - redaktor naczelna Wałbrzyskiego Informatora Kulturalnego i Maria Bor - wielokrotnie nagradzana znana twórczyni rzeźb, płaskorzeźb, pomników i posągów. W ramach uroczystości odbyła się wystawa prac plastycznych Barbary Muchy-Brodzińskiej i Takisa Makandasisa, oraz wystawa fotografii Kazimierza Masiuka. Oprawę muzyczną uroczystości zapewniło trio fortepianowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group