• Piątek, 20 września 2019
  • Godz. 8:21
  • Imieniny: Eustachego, Euzebii, Filipiny
  • Czytających: 1989
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Dziś drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Wiadomości: Kraj
Środa, 26 grudnia 2018, 9:42
Aktualizacja: Czwartek, 27 grudnia 2018, 7:51
Autor: red
Fot. red
Dziś drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. W Polsce jest dniem wolnym od pracy. 26 grudnia obchodzone jest święto pierwszego męczennika Kościoła katolickiego – świętego Szczepana. Był on jednym z siedmiu diakonów, wybranych przez apostołów.

Święty Piotr zaproponował, by diakoni pomagali apostołom w prowadzeniu pracy charytatywnej. Dzięki pomocy apostołowie mieli czas na głoszenie Ewangelii. Zadaniem świętego Szczepana była posługa ubogim, głównie wdowom. Święty Szczepan nie ograniczył się tylko do pracy charytatywnej, zajął się również głoszeniem Ewangelii.

Sanhedryn, czyli najwyższe władze żydowskie, oskarżyły go o bluźnierstwo, występowanie przeciwko prawu Izraela, i skazały na śmierć przez ukamienowanie. Święty Szczepan zginął około roku 36. Jego relikwie spoczywają w rzymskiej bazylice św. Wawrzyńca w Rzymie.

Zgodnie z tradycją, od drugiego dnia świąt rozpoczyna się okres kolędowania księży, a na wsiach – również grup kolędników do domów wiernych.

źródło: IAR

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
29%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Bajka 26-12-2018 9:55
No nareszcie klechy mogą ruszyć po kasiore
~Jan z Gór 26-12-2018 11:57
Nie chcesz - nie przyjmujesz, nie dajesz. Proste.
~wyzwalacz 26-12-2018 17:11
Parchy mają cały rok sezon i nie lubią konkurencji .
~Dalila z Lublina 30-06-2019 9:33
Witam, nazywam się Dalila Kochaniec z domu Brzozowska, mieszkam obecnie w Lublinie, jednak przez rok mieszkałam w gminie Walim. Społeczeństwo jednak nie było wcale przychylne dla mnie, ponieważ przyjechałam do mężczyzny, który był alkoholikiem. Jednakże ja nie wiedziałam i poznałam go przez internet, pisał że że był wojskowy zawodowy i ma tytuł Major oraz Oficer wojskowy. Mieszkałam 12 mies między plotkującymi ludźmi i okrucieństwem ....Niestety opuściłam tego mężczyznę ponieważ bił mnie i psychicznie się znęcał nade mną. A mi w przeszłości umarło 3 dzieci ( córeczki po 3 porodach ) umarł mi również mąż w wieku 35 lat nagle na zawał serca. Drugi mąż porzucił mnie i także okazał się oszustem. Dla Krzysztofa z Walimia wszystko rzuciłam dom rodzinny i pracę stałą i przeprowadziłam się 600 km na Dolny Śląsk. Jednak na stronie biblioteki Walim nie ma ani 1 zdjęcia z moim udziałem. Dlaczego, przecież brałam czynny udział w różnych spotkaniach min z dziećmi. Bardzo mi jest przykro, ponieważ nie ma żadnego echa mojej osoby... Nikt mnie nie pamięta? Miło wspominam panie z Biblioteki Walim oraz moją szefową Renatę Machelską, to bardzo dobra i uczciwa osoba oraz inne pracownice Biblioteki. Tylko one i ksiądz Proboszcz Janusz okazali mi należyty szacunek. Jestem katoliczką obecnie choruję na raka złośliwego i jestem po 4 chemii. Prawie łysieje. Proszę pozdrowić ode mnie Pana dyrektora CKiT Walim oraz pracownice Biblioteki. Z wyrazami wielkiego szacunku, Dalila Kochaniec (z domu Brzozowska)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group