Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3700
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Dziś ruszają Mistrzostwa Świata Weteranów w Zapasach

Piątek, 7 października 2016, 9:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Dziś ruszają Mistrzostwa Świata Weteranów w Zapasach
Fot. Robert Bajek
Trzy dni będą trwały rozpoczynające się dzisiaj w Hali Widowiskowo–Sportowej Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój Mistrzostwa Świata Weteranów w Zapasach.

Zapaśnicze zmagania zapowiadają się bardzo interesująco, ponieważ w Mistrzostwach swój udział zapowiedziało kilkuset zawodników z kilkudziesięciu krajów. Wśród zawodników znaleźli się czołowi reprezentanci tej dyscypliny sportu, co z pewnością znacznie uatrakcyjni to sportowe widowisko. W rywalizacji w stylu wolnym udział wezmą zarówno mężczyźni jak i kobiety. O przebiegu zmagań mówili wczoraj podczas konferencji prasowej przedstawiciele Zarządu Polskiego Związku Zapaśniczego.

- Przyjechało 36 reprezentacji z całego świata, ponad 360 zawodników i zawodniczek z 4 kontynentów. Są to zawodnicy, którzy już zakończyli czynną karierę. Rywalizacja odbywa się na takich samych zasadach, według takich samych przepisów, system rozgrywania jest również taki sam jak w zawodach seniorów. Styl wolny charakteryzuje się tym, że walka jest dynamiczna, zawodnicy mogą wykonywać różne techniki, jest dużo więcej możliwości wykonania ataku, dlatego walka jest ciekawsza niż w innych konkurencjach, innych stylach walki - powiedział Andrzej Głaz - Sekretarz Generalny Polskiego Związku Zapaśniczego.

Polskę na Mistrzostwach będzie reprezentowało 44 zawodników, wśród których znaleźli się między innymi Mirosław Wieczorkiewicz - były zawodnik Zagłębia Wałbrzych, ośmiokrotny Mistrz Świata Weteranów i Andrzej Wroński - dwukrotny Mistrz Olimpijski w Zapasach. Wśród gości znalazła się silna grupa zawodników z USA, Turcji, Japonii, Mongolii i chyba najsilniejsza grupa z Rosji. Mistrzostwa honorowym patronatem objął prezydent Wałbrzycha - Roman Szełemej.

Program Mistrzostw wygląda następująco: już dziś od godziny 10.00 do godziny 14.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej rozgrywane będą walki eliminacyjne i repasaże a od 19.30 do 21.30 walki finałowe. W sobotę i niedzielę walki eliminacyjne odbywać się będą również w godzinach 10.00 - 14.30 a walki finałowe w godzinach 18.00 - 20.00. Warto zaznaczyć, że uroczysta ceremonia otwarcia Mistrzostw odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00, oczywiście również w Hali Widowiskowo-Sportowej wałbrzyskiego Aqua Zdroju. Wstęp na imprezę jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group