Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5649
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Krzeszów: Dziś zabezpieczą dach kościoła pw. św. Józefa w Krzeszowie

Środa, 31 października 2018, 11:22
Autor: red
REGION, Krzeszów: Dziś zabezpieczą dach kościoła pw. św. Józefa w Krzeszowie
Fot. Fundacja Europejska Perła Baroku
Wczorajszej nocy od godz. 1:00 na strychu kościoła pw. Św. Józefa w Krzeszowie włączał się alarm. Przybyłe na miejsce służby oznajmiły, iż na strychu słyszalne są niepokojące dźwięki elementów poruszających się za sprawą silnego wiatru.

Wczesnym rankiem (około godz. 6:00) wiatr naderwał liczący ok. 200 m2 płat miedzianego pokrycia. Przybyła na miejsce Straż Pożarna, jak i sama obsługa obiektu była bezradna. Nieustająca wichura nie pozwoliła na wyciągnięcie drabin, czy na jakiekolwiek inne działania zabezpieczające. Cały teren wokół kościoła został wyłączony z ruchu, pozostało jedynie czekać.

Kościół pw. Św. Józefa to druga perełka naszego opactwa. Stanowi on największy zbiór fresków "Śląskiego Rebrandta" - Michaela Willmanna. Zalanie tak bezcennych malowideł byłoby wielką i nieodwracalną tragedią. Większe naderwanie dachu mogłoby zagrozić potężnym oknom kościoła, a jego zerwanie stanowiłoby ogromne zagrożenie dla okolicznych mieszkańców. Na szczęście w godzinach wieczornych pogoda się uspokoiła. Wszystkie prace zabezpieczające (w tym również wysokościowe) zostały zaplanowane na dziś. Warto także zaznaczyć, że to zdarzenie jest ciągiem pogodowych nieszczęść w Krzeszowie. Równo rok temu (26 października 2017) orkan "Grzegorz" zerwał pokrycie dachowe Bazyliki Wniebowzięcia NMP.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
33%
Złości
2
67%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group