Sobota, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 2252
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Dzisiaj otwarcie Sali Doświadczania Świata w Kamiennej Górze

Poniedziałek, 10 listopada 2014, 6:20
Autor: organizatorzy
Region: Dzisiaj otwarcie Sali Doświadczania Świata w Kamiennej Górze
Fot. organizatorzy
Kolorowe niebo, lustrzany domek, magiczne akwarium. Dzisiaj w Powiatowym Centrum Edukacji w Kamiennej Górze zostanie otwarta Sala Doświadczania Świata, wspierająca rehabilitację dzieci. Zajęcia będą bezpłatne.

Czym jest Sala Doświadczania Świata?

To pomieszczenie wyposażone w urządzenia i przedmioty, które służą stymulacji wszystkich zmysłów i w ten sposób
wspierają terapię - rehabilitację ruchową, arteterapię, bajkoterapię czy zajęcia z logopedą. Salę można zaaranżować tak, by liczba, intensywność i charakter bodźców były dostosowane do potrzeb dziecka.

Co znajdzie się w sali w Powiatowym Centrum Edukacji w Kamiennej Górze?

Domek lustrzany, kolorowe niebo sterowane pilotem, kolumna wodna z bąbelkami oraz zmieniającym się podświetleniem, kula lustrzana z reflektorem i wiązki światłowodów.

Sala została sfinansowana przez Fundację Rosa. - W Sali Doświadczania Świata tworzy się przyjazny świat, który skłania dzieci do spontanicznej aktywności, a jednocześnie wycisza, co znakomicie sprawdza się w terapii i rehabilitacji. Zależy nam, żeby jak najwięcej dzieci miało dostęp do specjalistycznych, zintegrowanych urządzeń do stymulacji zmysłów - mówi Katarzyna Galewska, rzecznik prasowy Fundacji Rosa.

Fundacja Rosa od ponad dwóch lat realizuje program "Doświadczanie Świata", zaopatrując szkoły integracyjne oraz placówki oświatowe i opiekuńcze w bardzo potrzebny sprzęt do rehabilitacji. Dzięki wsparciu Fundacji Rosa w całej Polsce działa już 36 Sal Doświadczania Świata, w tym 10 na Dolnym Śląsku, a dostęp do nowoczesnych metod rehabilitacji ma ponad 3200 dzieci z całego kraju. Kolejna Sala Doświadczania Świata na Dolnym Śląsku zostanie otwarta w Szklarach Górnych w gminie Lubin.

Wzorcowa Sala Doświadczania Świata znajduje się w Świetlicy Terapeutycznej w siedzibie Fundacji Rosa we Wrocławiu. Korzysta z niej ponad 60 dzieci.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group