Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4211
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edukacja w Książu

Wtorek, 5 kwietnia 2022, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Edukacja w Książu
Fot. organizatorzy
Zamek Książ w Wałbrzychu pozyskał 33 tys. złotych z puli środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Dofinansowanie otrzymał kierowany do młodzieży Aglomeracji Wałbrzyskiej projekt pt. Edukacja Architektoniczna.
- Głównym celem projektu jest przedstawienie architektury jako sztuki oraz aktywizacja twórcza i pobudzenie kreatywności młodzieży z Aglomeracji Wałbrzyskiej. Projekt ma zainspirować młodzież do kreatywnej pracy, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii - wyjaśnia prezes Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

Zadanie zacznie się warsztatami z młodzieżą z wybranych szkół regionu wałbrzyskiego. Po fazie warsztatowej zostanie wybranych 30 uczniów, które wezmą udział w dalszej części projektu. Zapoznanie się ze stylami obecnymi w lokalnej architekturze będzie możliwe dzięki udziałowi uczestników projektu w wycieczkach po najważniejszych obiektach zabytkowych Aglomeracji Wałbrzyskiej.

- Podczas każdego wyjazdu młodzież nagra film, w którym przedstawi architekturę i historię odwiedzanych miejsc. Następnie w trakcie warsztatów powstanie projekt książki dla dzieci w formie kolorowanek i ćwiczeń rozwijających umiejętność rozpoznawania stylów w architekturze. Książeczka po wydrukowaniu zostanie bezpłatnie rozdystrybuowana wśród uczniów klas 1-3 – wyjaśnia Maciej Meissner z działu marketingu Zamku Książ, który przygotował dofinansowany wniosek.

Projekt potrwa do końca roku.

Twoja reakcja na artykuł?

2
50%
Cieszy
1
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group