Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 5371
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edukacja w sieci

Niedziela, 8 listopada 2020, 6:37
Autor: red
Wałbrzych: Edukacja w sieci
Fot. organizatorzy
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom w trudnej sytuacji związanej z pandemią, Stara Kopalnia w Wałbrzychu częściowo przeniosła swoją ofertę edukacyjną do sieci.

Jednym z głównych założeń instytucji jest działanie edukacyjne – przedstawianie lokalnej historii i górniczych tradycji regionu młodym pokoleniom. Oferta skierowana jest do przedszkolaków i młodzieży szkolnej, a każde zajęcia dopasowane są do wieku uczestników.

Wśród propozycji zajęć on-line znalazły się np. lekcje nazwane „Mechaniczna Kopalnia”, których celem jest przedstawienie odbiorcom maszyn znajdujących się w przestrzeniach muzeum. Maszyny te były kiedyś niezbędne do funkcjonowania zakładu górniczego. W trakcie zajęć prowadzący zabiera dzieci/młodzież na wirtualny spacer po budynku warsztatów mechanicznych oraz maszynowni szybu Julia, gdzie znajdują się potężne maszyny wyciągowe stanowiące niegdyś serce kopalni. Do wyboru są także zajęcia dotyczące górniczych tradycji, głównie skupionych wokół najważniejszego górniczego święta czyli Barbórki. Uczestnicy udają się zdalnie na spacer po muzealnej ekspozycji i poznają najważniejsze tradycje związane z obchodami święta górników. Przygotowane są także lekcje, podczas których dzieci mogą wirtualnie uczestniczyć w swojej pierwszej szychcie i poznać ciężkie aspekty pracy górnika.
Na zakończenie każdej lekcji dzieci mają do wykonania zadania polegające na rozwiązaniu testu czy karty zadań w nawiązaniu do prowadzonych zajęć lub wykonania np. górniczego czako z papieru.

Zajęcia prowadzone są w dużej mierze interaktywnie - uczestnicy mogą aktywnie brać udział w lekcjach, zadając pytania prowadzącym i omawiając zagadnienia, które są poruszane.

Wśród zajęć prowadzonych w formie online znajdą się również warsztaty artystyczne prowadzone przez Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni.

Stara Kopalnia zaprasza do zapoznania się z bogatą ofertą zajęć edukacyjnych online, która znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group