Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Karoliny
Czytających: 2836
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Edukacyjne wakacje w OSK

Czwartek, 18 sierpnia 2016, 10:13
Aktualizacja: 10:16
Autor: red
Wałbrzych: Edukacyjne wakacje w OSK
Fot. OSK Podzamcze
W pierwszej połowie sierpnia zajęcia organizowane przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” przebiegały niezwykle interesująco i intensywnie.

Oprócz zajęć plastycznych, rywalizacji w krokieta i bule, turnieju warcabowego, konkursu artystycznego „Mam Talent”, dzieci wzięły udział w spotkaniu z pracownikiem Spółki Tauron Dystrybucja. Podczas spotkania zaprezentowano program „Bezpieczniki Taurona”, którego celem jest edukacja w zakresie bezpiecznego i racjonalnego korzystania z energii elektrycznej. Ponadto rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Aktywne i bezpieczne wakacje”, którego współorganizatorem była Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu. Spośród 63 prac komisja konkursowa wyłoniła 16 najciekawszych, których autorzy otrzymali nagrody rzeczowe.

Na warsztatach w Muzeum Porcelany dzieci uzyskały informacje na temat procesu produkcyjnego porcelany oraz wykonywały figurki i malowały odlewy z masy plastycznej. Na ścieżce edukacyjno-przyrodniczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej „Sanikom” w Lubawce dzieci uzyskały wiedzę dotyczącą procesu powstawania składowisk, utylizacji odpadów i recyklingu. Natomiast w ZOO Farmie w Łącznej mogły zobaczyć zwierzęta ze wszystkich kontynentów.

Podczas przemarszu szlakiem w przełomach Szczawnika pracownica Dolnośląskiego Zespołu Parków Krajobrazowych zaznajomiła uczestników wycieczki z gatunkami roślin i zwierząt żyjących w dolnośląskich lasach oraz z formami ochrony przyrody. Wycieczka zakończyła się pieczeniem kiełbasek. Natomiast wędrówka do ruin zamku Cisy wzbogacona była rozgrywaniem konkurencji sprawnościowych i rozwiązywaniem zagadek przyrodniczo-turystycznych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group