Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 4563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Edward Lutczyn. Stare i… nowe” w najbliższy weekend w Wałbrzychu

Wtorek, 12 września 2017, 12:11
Aktualizacja: 13:12
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Wałbrzych: „Edward Lutczyn. Stare i… nowe” w najbliższy weekend w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Wernisaż i otwarte spotkanie warsztatowe z Edwardem Lutczynem 15 i 16 września w Galerii pod Atlantami.

„Edward Lutczyn. Stare i… nowe” to temat wernisażu wystawy, który odbędzie się w piątek, 15 września o godzinie 18:00. Zobaczyć będzie można oryginalne Ilustracje, rysunki satyryczne i plakaty, które autor tworzył przez całą swoją karierę. W kolekcji znajdą się również wcześniej niepublikowane prace Edwarda Lutczyna jeszcze z lat dzieciństwa. Tak różnorodny zbiór ma na celu pokazać artystę, jako niesamowitego i wszechstronnego grafika. Wystawę będzie można oglądać w Galerii pod Atlantami do 13 października.

Natomiast w sobotę, 16 września o godzinie 11:00 rozpoczną się warsztaty, na których będzie okazja do wspólnego rysowania wraz z Edwardem Lutczynem.

Edward Lutczyn to znany plastyk, twórca rysunków satyrycznych i ilustrator. Współpracował m.in. z magazynami: "Gazeta Wyborcza", "Przekrój", "Reader's Digest", "Świerszczyk" czy "Wiedza i Życie". Zilustrował ponad 130 książek dla dzieci oraz projektował np. plakaty teatralne, znaki graficzne (twórca logo zespołu "Perfekt"), okładki płyt, pocztówki oraz animowane czołówki programów telewizyjnych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group