Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2868
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ekologiczna czytelnia już działa

Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 14:14
Aktualizacja: 14:16
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Ekologiczna czytelnia już działa
Fot. organizatorzy
Zgodnie z zapowiedziami, w sobotę 10. czerwca o godz. 10.00, w Szczawnie–Zdroju odbyło się otwarcie czytelni na świeżym powietrzu zrealizowanej w ramach projektu „Czytam bez zadyszki!–ekologiczna czytelnia” z funduszu Toyoty „Dobre pomysły zmieniają nasz świat”.

Impreza odbyła się na skwerze przed biblioteką, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi przez zastępcę burmistrza Urszulę Burek oraz dyrektor biblioteki Magdalenę Klimczak.

Efektem projektu jest urokliwe miejsce, otoczone zielenią, przeznaczone dla czytelników, kuracjuszy oraz spacerowiczów, służące odpoczynkowi z ciekawą lekturą. W ramach projektu powstały też budki na książki usytuowane w parkach szczawieńskich oraz przed biblioteką. W budkach można znaleźć książki, wypożyczyć je, przeczytać i odłożyć z powrotem. Można też oddać swoje stare, które zalegają gdzieś po kątach w domu, a szkoda je wyrzucić. W powstanie czytelni włączyli się też członkowie Stowarzyszenia Nowoczesny Senior, którzy posadzili róże, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Wałbrzychu przy ul. Nałkowskiej, którzy przygotowali teren do posadzenia bukszpanów, a także młodzi sportowcy z MKS Szczawno-Zdrój, którzy ochoczo wkopywali lawendę. Wiele prac zostało wykonanych dzięki sponsorom- Travis sp.z o o. Wypożyczalnia sprzętu budowlanego oraz Irkbud Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Szczawno-Zdrój.

Czytelnia powstała według projektu Katarzyny Spery- architekta krajobrazu, książki na budkach i ławkach namalowane zostały przez plastyczkę- Agnieszkę Brzezińską. Po części oficjalnej zebrani zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla i mogli odpocząć, korzystając z nowych ławek oraz słonecznej pogody. Mogli też zakupić książki na kiermaszu taniej książki. Zapraszamy wszystkich spacerowiczów do ekologicznej czytelni także po zamknięciu biblioteki.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group