Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2636
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Ekologiczna energia w powiecie wałbrzyskim

Wtorek, 1 sierpnia 2017, 11:08
Aktualizacja: 13:10
Autor: red
powiat wałbrzyski: Ekologiczna energia w powiecie wałbrzyskim
Fot. red
Powiat wałbrzyski w partnerstwie z gminami Czarny Bór, Stare Bogaczowice i Walim pozyskał środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 3 miliony 168  tys. 462,58 zł na montaż instalacji fotowoltaicznej na 21 budynkach użyteczności publicznej.

Projekt realizowany będzie do 2018 roku, a jego głównym celem jest zwiększenie poziomu produkcji energii odnawialnej na terenie powiatu wałbrzyskiego. Wśród zakwalifikowanych pod względem technicznym budynków znalazły się szkoły, urzędy gmin, remizy strażackie, gminne biblioteki i centra kultury.

Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego w ostatnich dniach zakończył postępowanie przetargowe. Jest duża szansa, że pierwsze prace związane z instalacją systemów fotowoltaicznych rozpoczną się jeszcze w sierpniu.
- To pierwsza tego typu inwestycja na tak dużą skalę w naszym powiecie. Udało się to dzięki współpracy i zaangażowaniu włodarzy gmin partnerskich: Walimia, Czarnego Boru i Starych Bogaczowic – mówi Wicestarosta Krzysztof Kwiatkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group