Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3942
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Ekologiczny i zdrowy kwiecień w Głuszycy

Niedziela, 1 maja 2011, 12:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: red
REGION, Głuszyca: Ekologiczny i zdrowy kwiecień w Głuszycy
Fot. PAW
Gimnazjaliści z Głuszycy godnie uczcili Światowy Dzień Ziemi. Miesiąc aktywności w różnych dziedzinach uczniowskiego życia, Top Ekolodżi, Szalony Dzień Mody Ekologicznej, a także Żyj Zdrowo na Sportowo to tylko część imprez, w których udział wzięli uczniowie.

Głuszyckie gimnazjum od lat dba o zdrowy styl życia a chętnych, którzy zarażają się pasją do aktywnego wypoczynku, przybywa z roku na rok. Młodzież obowiązywała jedna zasada - w tym „zdrowym” miesiącu - znajdź swoją dyscyplinę i pokaż, jak spożytkować mądrze i zdrowo swoje siły. Chętnych nie zabrakło.

W ramach Tajemniczego Trójkąta w kwietniu odbyły się ważne rozgrywki sportowe, promujące integrację gmin, ale także sprawność fizyczną. Puchar przechodni w siatkówce-MIX Tajemniczego Trójkąta wywalczyła drużyna mieszana z Gimnazjum w Głuszycy pod opieką nauczyciela Radosława Zychala. Ciekawe i niebanalne rozgrywki sportowe Tajemniczego Trójkąta w Walimiu sprawiły wiele radości i zabawy. Najlepszą drużyną wśród gmin: Walim, Głuszyca, Jedlina-Zdrój, okazała się mieszana ekipa uczniów z Głuszycy pod opieką nauczyciela Jacka Kędzierskiego.
- Pracujemy wszyscy na sukces każdego ucznia - mówi Ewa Dorosz, dyrektor Głuszyckiego Gimnazjum.

Sportowcy z Głuszycy poszli krok dalej. Niecodzienne zwycięstwo, z jakiego szkoła jest dumna, to miejsce na podium w Otwartych Mistrzostwach Wałbrzycha: „Wyciskanie sztangi leżąc”. III miejsce w kategorii Open Kobiet zajęła uczennica Wioletta Sobczak z Głuszyckiego gimnazjum, którą do zawodów przygotował nauczyciel Jacek Kędzierski.
- To wielki sukces, ale także ogromna zachęta dla młodzieży, dlatego postanowiliśmy założyć Uczniowski Klub Sportowy - mówi Jacek Kędzierski.

Rozegrany został również wielki finał Szkolnej Ligii Siatkarskiej – zmagania dobiegły końca, a mistrzowie „Stringacze” zostali nagrodzeni pucharem oraz medalami.
- Sport to sposób na spędzanie wolnego czasu w duchu walki i zdrowej rywalizacji -opowiada opiekun i twórca ligi siatkarskiej, pedagog Łukasz Franków.

Piłkarze też się popisali. I etap Ogólnopolskiego Turnieju Coca-Cola Cup 2011 już za nimi i to z wielkim sukcesem. Według piłkarzy, suchy trening to za mało, więc wyjechali na mecz piłkarskiej ekstraklasy do Lubina obserwować mistrzów w akcji. Pod opieką Łukasza Franków podglądali zawodowców i uczyli się walki Fair Play.

Podsumowaniem ekologicznego kwietnia była nietuzinkowa impreza zorganizowana przez samorząd szkolny pod czujnym okiem nauczycielek: Anny Preisner i Ewy Heinysz. Pokaz Ekologicznej Mody doprowadził wszystkich do łez. Obowiązywała zasada „Ubierz się w strój wykonany z materiałów ekologicznych lub surowców wtórnych, a zwycięstwo będzie Twoje”. Młodzież nie zapomniała przepytać z ekologicznej wiedzy nauczycieli, którzy musieli przed jury wykazać się nie lada kreatywnością i błyskotliwością wykonania zdrowej sałatki.

Czy uczniowie zapamiętają, że Światowy Dzień Ziemi w Polsce obchodzimy 22 kwietnia? Nie jesteśmy pewni, ale na 100% wiemy, że zapamiętają hasło - „Kwiecień to miesiąc szczególnego dbania o zdrowy tryb życia, ekologię i ziemię”, a chyba o to dorosłym chodzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group