Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 4369
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ekologiczny transport

Sobota, 26 czerwca 2021, 9:45
Aktualizacja: 9:47
Autor: JAZ
Wałbrzych: Ekologiczny transport
Fot. JAZ
Wałbrzych od dłuższego czasu idzie w kierunku miasta bliżej ekologii. Prezydent Roman Szełemej namawia wszystkich do walki o klimat. Głośno mówi o problemie ocieplenia i zanieczyszczeniu środowiska. Wiele firm poddaje się tym namowom i dołącza do programu rozwoju polskich miast „smart city”. Tym razem dołączył InPost.
- Wałbrzych stał się prekursorem ekologicznych rozwiązań. Podjęliśmy walkę z plastikiem, dbamy o czyste powietrze walcząc ze smogiem, ale też sadzimy drzewa, krzewy. Organizujemy na szeroką skalę akcje, w których własnymi siłami sprzątamy miasto. To wszystko sprawia, że wiele firm dostrzega potencjał w ekologicznym funkcjonowaniu i nawiązuje w tym kierunku współpracę. Cenimy takich partnerów - cieszy się prezydent Roman Szełemej.

Damian Niewiadomski, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży InPost, zwrócił uwagę, że głównym wyzwaniem świata są zmiany klimatu i ochrona środowiska. Z tego powodu firma InPost zakłada tworzenie ekologicznych, bezpiecznych dla środowiska rozwiązań, które pozwolą przyszłym pokoleniom żyć w miarę możliwości bezpiecznych warunkach.

- Cieszę się, że Wałbrzych dołącza do naszego programu „Green City”. Wspólnie będziemy wspierać rozwój ekologicznego transportu. Chcemy wpływać na ograniczenie ruchu samochodowego. Zapewnimy też mieszkańcom dostęp do ekologicznych sieci paczkomatów. Pracujemy również nad rozwojem sieci ładowarek elektrycznych i sukcesywnie będziemy zmieniać flotę naszych samochodów na właśnie elektryczne – mówi wiceprezes.

Twoja reakcja na artykuł?

3
27%
Cieszy
3
27%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
45%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group