Czytających: 4819

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Łęczna poza zasięgiem

Poniedziałek, 5 września 2016, 10:53
Aktualizacja: 11:20
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych nie miały wiele do powiedzenia w starciu z wicemistrzem kraju Górnikiem Łęczna. Rywalki wygrały 4–0.

Mecz z Górnikiem nie był udany w wykonaniu podopiecznych Kamila Jasińskiego. Od początku lepsze wrażenie sprawiały zawodniczki z Łęcznej, które raz za razem atakowały bramkę Anotńczyk. Na szczęście nasza bramkarka broniła strzały przeciwniczek. W 26. minucie rywalki wyszły na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczyła Sznyrowska i strzałem głową zdobyła gola. Nasze piłkarki nie miały zbyt wielu argumentów w grze ofensywnej i rzadko zagrażały bramce rywalek.

W początkowych minutach drugiej odsłony wałbrzyszanki starały się narzucić własny styl gry, ale niewiele z tego wynikało. Tymczasem w 63. minucie Kamczyk precyzyjnym strzałem z pola karnego podwyższyła prowadzenie gości. Dziesięć minut później Grzywińska znalazła sposób na Antończyk w zamieszaniu podbramkowym. Wynik meczu ustaliła Hajduk, która popisała się ładnym i co najważniejsze skutecznym strzałem z rzutu wolnego.

AZS PWSZ Wałbrzych - Górnik Łęczna 0:4 (0-1)

AZS: Antończyk - Ratajczak, Mesjasz, Gradecka, Aszkiełowicz - Bezdziecka (Smagur), Rędzia, Dereń (Jędras), Kowalczyk (Pluta) - Maciukiewicz, Miłek.