Czytających: 2655

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Zdemolowane przez Mistrza

Poniedziałek, 30 maja 2016, 18:47
Aktualizacja: 18:48
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych przekonały się o sile Mistrza Polski, ekipy Medyka Konin. Wałbrzyszanka przegrały 0–9.

Już pierwsza groźna akcja gości zakończyła się powodzeniem, a na listę strzelców wpisała się Dudek. W odpowiedzi uderzenie Gonzales wylądowało na poprzeczce. W kolejnych minutach nasiliła się przewaga Medyka, ale raz dobrze interweniowała Antończyk, a za innym razem piłka trafiła w słupek wałbrzyskiej bramki. W 30. minucie ponownie dała znać o sobie Dudek, który dobiła strzał odbity przez Antończyk. Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 39. minucie, kiedy Antończyk interweniowała poza polem karnym i dotknęła piłki ręką i został ukarana czerwoną kartką. Po rzucie wolnym Daleszczyk zrobiło się 3-0.

Wałbrzyszanki w drugiej połowie skutecznie broniły się przez 10 minuty, kiedy Gwarońska podwyższyła na 4-0. W 73. minucie Sikora zdobyła gola dla Medyka na 5-0, a po paru minutach Daleszczyk zdobyła gola na 6-0. Z minuty na minutę podopieczne Marcina Gryki słabły, co skrzętnie wykorzystały piłkarki z Konina i w ostatnich minutach jeszcze trzykrotnie wpisywały się na listę strzelców. W 84. minucie w pojedynku z Ludwiczak znów górą była Gawrońska, trzy minuty później do naszej bramki trafiła Sikora, a wynik spotkania w 90. minucie ustaliła Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych – Medyk Konin 0-9 (0-3)

AZS PWSZ: Antończyk, J. Pluta (64’ Brzeska), Mesjasz, Aszkiełowicz, Bosacka (60’ Iwańczuk), Jędras, Rędzia, Gonzalez (82’ Botor), Miłek (41’ Ludwiczak), Kowalczyk (58’ Daria Pluta), Sobkowicz.