Zalogowanych: 7

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Zrewanżowały się Mitechowi

Środa, 4 maja 2016, 11:22
Aktualizacja: 11:24
Po dobrym meczu futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały u siebie 2–0 Mitech Żywiec 2–0.

Jesienią w Żywcu nasze piłkarki musiały uznać wyższość rywalek i przegrały 1-2. Teraz pałały żądzą rewanżu.

Po spokojnym początku około 10 minuty szybciej rozgrywać piłkę zaczęły zawodniczki z Żywca i w efekcie wypracowały okazję, ale dobrze interweniowała Antończyk. Z naszej strony należy odnotować okazję Kowalczyk, która jednak nie zakończyła jej strzałem. Mitech starał się zaskoczyć naszą bramkarkę strzałami z dalszej odległości, lecz Antończyk spisywała się bez zarzutu. W 27. minucie dość nieoczekiwanie to akademiczki zdobyły gola po precyzyjnie wykonanym rzucie rożnym Gonzales. Dwie minuty później było już 2-0, bowiem Sobkowicz wykorzystała sytuację sam na sam. W 41. minucie znów pokazała się Kowalczyk, lecz chybiła. Mitech zagroził nam minutę później, ale Antończyk zażegnała niebezpieczeństwo.

Pierwsze minuty drugiej połowy dość mocno zaczęły wałbrzyszanki, które chciały zdobyć trzeciego gola i rozstrzygnąć losy meczu. Z prób Kowalczyk i Rędzi jednak nic nie wyszło. W 62. minucie celnie przymierzyła Miłek, ale tym razem górą była bramkarka przyjezdnych. W 68. minucie goście mogli zdobyć kontaktowego gola, ale zmarnowali doskonałą okazję. W 85. minucie Gonzales nieprzepisowo powstrzymała rywalkę w naszym polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę. Rozmus uderzyła celnie, ale znów kapitalną interwencją popisała się Antończyk, która zatrzymała ten strzał i zachowała czyste konto.

AZS PWSZ Wałbrzych – Mitech Żywiec 2-0 (2-0)

AZS PWSZ: Antończyk, Botor, Mesjasz, Konat, Bosacka, Jędras, Rędzia, Gonzalez, Miłek (64’ Iwańczuk), Kowalczyk (75’ Daria Pluta), Sobkowicz.