Środa, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3483
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Eliminacje konkursu „Razem przeciw zagrożeniom”

Wtorek, 22 marca 2011, 6:01
Aktualizacja: 13:16
Autor: Sven
Wałbrzych: Eliminacje konkursu „Razem przeciw zagrożeniom”
Fot. Sławomir Pawlik
Spora wiedza teoretyczna i jeszcze większe emocje w rywalizacji sportowej – wałbrzyscy gimnazjaliści rywalizowali w konkursie „Razem przeciw zagrożeniom”.

To już piętnasta edycja konkursu, którego ideą jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy dającej szansę uniknięcia zagrożeń czyhających na młodych ludzi. Wiedza, którą wykazują się uczestnicy konkursu jest rozległa i wszechstronna. Pytania układają przedstawiciele Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Sanepidu i WORD-u.

- Organizujemy to współzawodnictwo już 15 lat. Składa się ono z konkurencji sportowych i sprawdzianu wiedzy z różnych dziedzin. Jestem pełna podziwu dla zaangażowania i przygotowania uczestników konkursu. Z roku na rok ten poziom wzrasta. Od tej edycji dołączył do nas Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, co jeszcze poszerzyło zakres wiedzy do opanowania. Rywalizacja zawsze jest zacięta. Często decydują sekundy i pojedyncze punkty w rywalizacji sportowej, w której także dają z siebie wszystko - zakończyła Aleksandra Mentek z Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

Rzeczywiście, rywalizacja pomiędzy pięcioma gimnazjami zawzięta była do samego końca. O ostatecznej klasyfikacji zadecydowały pojedyncze punkty.

Do półfinału awansowały:
1. Publiczne Gimnazjum nr 7 – 74 punkty,
2. Publiczne Gimnazjum nr 1 – 69 punktów.

Z tegorocznej rywalizacji odpadły:
* Publiczne Gimnazjum nr 12 – 68 punktów,
* Publiczne Gimnazjum nr 6 – 67 punktów,
* Publiczne Gimnazjum nr 2 – 66 punktów.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group